Шукати в цьому блозі

вівторок, 31 травня 2022 р.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)

             Тема. Величина предметів:   
           порівняння за розміром. Кількісна лічба

            Програмовий зміст: закріпити вміння порівнювати предмети за величиною (великий, маленький, довгий, корткий); формувати уявлення про понят­тя «порівну»; вправляти в кількісній лічбі в межах 3; розвивати довільну пам’ять, уяву, мислення; виховувати уважність.

             Матеріали: червона й синя смужки,  їжачок й ведмедик; три великі м’ячі, три ма­ленькі; картки для вправи «Продовж ряд»;  картки із зображенням двох кругів, два маленькі метелики червоного кольору, два великі мете­лики жовтого кольору.

Структурні завдання

1.                 Організаційний момент.  Психогімнастика. 

2.        До їжачка прийшов в гості ведмедик 

3.        Гра "Порівняй стрічки"  (за довжиою)

4.                Гра «М'ячі» (визначення кольору та величини)

5.        Гра  "Порахуй скільки"

6.        Фізкультхвилинка.

Сів метелик на травичку

І рахує рахівничку.

Раз, два, три — ти, метелику, лети.

Крильця вже за головою,

Тож дивись перед собою.

Крильця зводимо вперед.

Мов метелики літаєм,

Крильця зводим, розправляєм.

7.                  Гра «Розклади метеликів»

8.                  Вправа «Продовж ряд».

9.                  Підсумок заняття.

Значення сонця

 "Значення сонця"







понеділок, 30 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення "Сонечко всміхається"



Тема: "Сонечко всміхається"
Програмовий зміст: формувати поняття дітей про явища в природі — сонце, сонячне проміння; учити дітей малювати сонце з промінчиками нетрадиційною технікою малювання — за допомогою долоньки і пальчиків; продовжувати розвивати моторику рук дітей у малюванні; формувати вміння композиційно рівномірно розміщувати зображення на аркуші паперу; розвивати творчі здібності, вміння створювати сюжетно-ігровий задум; виховувати зосередженість, акуратність, бажання доводити розпочату справу до кінця; викликати цікавість
до малювання та бажання малювати.
Попередня робота: бесіди та спостереження в природі за сонцем; розглядання
ілюстративних матеріалів; читання творів художньої літератури.
Матеріал: лист ватману чи шпалер із зображенням жовтого круга посередині аркуша; жовта фарба у тарілочках для малювання долонькою; серветки вологі та сухі.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
В и х о в а т е л ь. Що це за гість, що наповнив нашу кімнату приємним світлом?
— Підійдіть до вікна, привітайтеся з сонечком закличкою «Сонечко».
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко.
На осінні квіточки,
На маленькі діточки.
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
— Простягніть долоньки до сонячних промінчиків, стисніть їх у долоньки
кілька разів. Чи стали ваші долоньки теплими? Це вони привіталися з сонечком і стали схожими на його промінчики.
 Психогімнастика «Я — сонечко!»
— Я — сонечко, сплю, прокидаюся, умиваюся, повільно підіймаюся, потягаюся, розчісую свої промені та дарує всім на землі тепло.
Діти присідають навпочіпки, повільно піднімаються, імітують умивання,
причісування, описують навколо себе велике коло — сонце.
Вихователь читає вірш.
СОНЦЕ

Дружить лис з великим лісом.
Лебідь дружить з плесом чистим.
Чайки дружать із морями.
Весни — з першими квітками.
А із сонцем кожен дружить,
Бо його всі люблять дуже:
І дорослі, і малята —
В сонця друзів скрізь багато.
(В. Куханлашвілі)
— Про що йдеться у вірші?
— З ким друже лис?
— А чайки з ким дружать? Весна з ким дружить?
— Хто дружить із сонцем?
— А вам подобається дружити з сонечком? Чому?
ІІ. Мотивація
— Погляньте на аркуш паперу. На що це схоже? (На жовтий круг, на сонце)
— Намалюймо усміхнене сонечко з промінчиками.
ІІІ. Продуктивна діяльність
— Ходімо до нашої художньої майстерні. Підготуймо наші пальчики до роботи.
 Пальчикова гімнастика
Раз два, три, чотири, п’ять —
Вийшли пальці погулять.
Оцей пальчик — найсильніший,
Він найбільший, найтовстіший.
Вказівний палець для того,
Щоб показувать відоме.
Палець цей середнім зветься,
Він найдовший, як ведеться.
Оцей палець безім’яний,
Вередливий, неслухняний.
Ось мізинчик, хоч маленький,
Проте вдалий і спритненький.
— Що у нас сьогодні на столах підготовлено до малювання?
— Подивіться, як я долонькою та пальчиками торкаюся фарби в тарілочці,
тепер ставлю відбиток долоньки і пальчиків біля жовтого круга. Потім витру
долоньку і пальчики серветкою, а після заняття помию руки з милом у туалетній кімнаті.
— Тепер ви намалюйте своїми долоньками сонечку промінчики.
Вихователь стежить за малюванням дітей долоньками та пальчиками, нагадує послідовність виконання, акуратність виконання, розташування промінчиків, колір сонячних промінців. Після завершення малювання дітьми вихователь малює веселе обличчя сонечку.
Діти малюють під спокійний музичний супровід.
 Фізкультхвилинка
Вийди, вийди, сонечко,
(Руками кличуть до себе.)
На дідове полечко,
(Показують «широке поле».)
На бабине зіллячко,
(Присідають до землі, показують, де росте травичка.)
На наше подвір’ячко,
На весняні квіточки,
(Нахиляються.)
На маленькі діточки.
(Показують одне на одного.)
Там вони граються,
(Беруться за руки.)
Тебе дожидаються.
(Підстрибують.)
ІV. Підсумок
Вихователь дякує дітям за дружну працю, бажає щоб вони дружили із сонечком і росли здоровими.



 Радимо вивчити або прочитати з дітьми
 Вірші про бджілку



Загадки про бджілку


Музична рухлива гра "Веселі бджілки"

 Рухлива гра 

Бджілка - трудівниця


пʼятницю, 27 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)

Тема. Святкові прапорці

        Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей наклеювати на папір зображення трикутної форми; вправляти в акуратному наклеюванні; уточнити знання про державний символ "прапор", закріпити знання кольорів (жовтий, синій); розвивати увагу, спостережливість, технічні навички аплікації, координацію рухів пальців; виховувати охайність у роботі, інтерес до державної символіки.

                Матеріал: папір з намальованою лінією,  трикутники жовтого та синього кольорів, клей, серветки, підкладні дощечки, клейонки.

                                                      Струкуровані завдання

1.Організаційний момент.  Пальчикова гімнастика  "Привітання з сонечком".
2. До діток завітав хлопчик українець Миколка з прапором України. (загадка про прапор).
3. Читання вірша Марії Хоросницької «Прапорець».

Прапорець, що я тримаю,

Для мене єдиний.

Прапорець цей, що я маю, —

Символ України.

Нема в світі більш святого

Й не буде ніколи.

Від край неба голубого

Над пшеничним полем.

4. Бесіда про державний прапор 
5.  Розгляд зразка "Святкові прапорці".
6. Пальчикова гімнастика.
7. Показ прийомів наклеювання трикутних форм та наклеювання .
8. Самостійна робота дітей.
9. Підсумок. Виставка дитячих робіт.



четвер, 26 травня 2022 р.

Дитина в природному довкіллі "Комахи"



Тема: "Комахи"
Програмовий зміст: продовжувати розширювати знання дітей про весняні зміни в природі
довкілля; учити помічати ці зміни за допомогою дорослого та розповідати про них; знайомити з найбільш поширеними видами комах нашої місцевості; спонукати запам’ятовувати їх назви, ознаки, способи пересування; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, слухову та зорову пам’ять; виховувати позитивні емоційні враження про природне довкілля.
Попередня робота: спостереження за комахами під час прогулянок; закріплення назви комах, яких діти бачать; розглядання ілюстрацій із зображенням комах; читання художніх творів про комах.
Матеріал: предметні картинки із зображенням комах; чотири метелики і три квітки (парні за
кольором);
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Доброго ранку – сонце привітне!
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
 Психогімнастика «Передай посмішку»
— Я посміхнулася і передала свою посмішку... (ім’я дитини, яка стоїть поруч). Вона передасть свою посмішку наступному. Посмішка має повернутися до
мене. Діти «передають усмішку».
ІІ. Мотивація
— Діти, яка зараз пора року? (Весна) Правильно, весна. А що відбувається
навесні в природі? (Тане сніг, прилетіли птахи, виросла травичка, сонце
більше гріє, з’являються перші квіти, на деревах з’являються бруньки.) Так.
Настала весна, щодня все більше оживає природа довкола. Жива природа радіє
теплу, сонечку, і нас звеселяє. Ми також радіємо молодій зелені, яскравим квітам, синьому небу.
ІІІ. Основна частина
— Діти, у цю гарну пору пробуджуються не тільки рослини, але й тварини,
яких узимку не можна було побачити. Тваринний світ нашого краю дуже багатий та різноманітний: у ньому є і звірята, і пташки. Ще є одні живі істоти. Погляньте на їхні зображення та назвіть їх. (Бджола, джміль, мураха, метелик, коник, жук-сонечко.) Як можна назвати їх усіх одним словом? (Комахи)
— Комахи, щоб уберегтися від зимового холоду, ховалися під корою дерев
усю зиму до теплої весни. Щойно пригріло сонечко, то комахи прокидаються.
— Комахи схожі одна на одну? Чим схожі всі комахи? Вони маленькі, у них
шість ніг. У всіх є голова, черевце, вусики. Здебільшого у комах є крила. Навіщо комахам крила? Вони переміщаються за допомогою крил, але у них так само є і лапки. Отже, вони можуть бігати та стрибати та літати.
— Яка комаха найспритніше стрибає? (Коник)
— У яких комах є крила? (У метелика, жука-сонечка, бджілки, джмеля)
— Які крила у метеликів? (Великі та різнокольорові.)
— Які крила у бджоли? (Вони прозорі й невеличкі.)
— У метелика черевце чорне, довгеньке. У бджоли черевце товстеньке та пухнасте.
— Чим харчуються комахи? (Травичкою, квітковим пилком, нектаром)
Фізкультхвилинка «Метелик»
Я біжу, біжу по гаю. (Біг на місці.)
Я метелика впіймаю. (Імітація ловіння метелика.)
А метелик не схотів (Вказівним пальчиком рухають ліворуч-праворуч.)
І від мене полетів. (Імітація польоту.)
 Дидактична гра «Кмітливі та уважні»
Вихователь пропонує дітям уважно слухати речення, розпочаті вихователем, та логічно їх завершити.
— Над квітами клумби ми побачили… (метеликів, бджіл).
— Метелики, та бджоли літають за допомогою… (крил).
— У метеликів крила великі, кольорові, а у бджілок — … (маленькі, прозорі).
— Метелики літають тихо, а бджоли … (гудуть, дзижчать).
— Бджілки всі однакові на вигляд, а метелики… (різняться).
 Дидактична гра «Посади метеликів на квіточки»
у дітей комплекти з чотирьох метеликів і трьох квіточок. Діти
«розсаджують» метеликів на квіти, що підходять їм за кольором, промовляючи: «Червоний метелик сів на червону квітку».
— Якому метелику забракло квіточки?
ІІІ. Підсумок
— Тепер, коли ми будемо гуляти, то стежитимемо за тим, як летять комахи,
що несуть мурахи, бо це дуже цікаво.
 


середу, 25 травня 2022 р.

Фізкультхвилинка "Сонечко"


 

Мовленнєвий розвиток

Тема: Мій перший віночок

           Програмовий зміст: дати дітям поняття про український національний одяг для дівчинки; поглибити знання дітей про український віночок (відповідно до віку), символічне значення квітів у вінку (чорнобривців, незабудок, ромашок і барвінку); продовжувати розвивати в дітей образне сприймання, діалогічне мовлення; виховувати любов та повагу до національного українського костюма та любов до рідного краю.

           Матеріал: лялька в українському костюмі, український віночок, квіти чорнобривці, незабудки, ромашки і барвінок.

              Струкуровані завдання

1.Організаційний момент.  Пальчикова гімнастика «Квіточки».
 2. До діток завітала лялька Наталка  в українському костюмі. 
3. Розгляд   українського одягу Наталки та головного убору - українського віночка.  
4.  Розповідь про віночок- оберіг  для дівчаток, символічне значення квітів у вінку      (чорнобривців, незабудок, ромашок і барвінку)
3.  Читання вірш Л. Савчук «Український віночок».
4. Бесіда за змістом твору.
5. Фізкультхвилинка.
6. Дидактична гра «Назви квіточку віночка».
7. Дидактична гра «Якої квітки не стало». (барвінок, ромашка, незабудка,          чорнобривець).
8. Ігрова вправа  «Виклади з квітів  віночок" 
 9. Підсумок заняття

Консультація для батьків: "Перша допомога при укусах комах"


"Перша допомога при укусах комах"
Відпочивати на природі та не стикнутися з комахами майже неможливо. І для дорослих, і для малих укуси комах викликають не тільки дискомфорт, а й можуть значно погіршувати самопочуття та викликати важкі алергічні реакції . Отож, що робити, якщо дитину або Вас вкусила комаха ?

Види алергічних реакцій на укуси комах та перша допомога

До 5% людей мають схильність до загальних реакцій на укуси комах. Організм людини може бути дуже чутливим до ядів комах, і в таких людей можуть виникати алергічні реакції, які можуть впливати на весь організм – систематичні (вони найнебезпечніші для здоров’я) або локальні – проявлятися лише у місці укусу.

Місцеві симптоми: свербіж, припухлість та почервоніння шкіри, діаметер почервоніння більше 10 см і більше.

Перша допомога: прикласти холод на місце укусу, не менш ніж на 10 хв; нанести протиалергічну мазь (Феністил гель, Псилобальзам, гідрокортизонова мазь 1%); дати антигістамміний препарат загальної дії відповідно віку; якщо після нанесення мазі немає ніякого ефекту, доцільно використати гормональний протизапальний засіб.

Загальна, системна алергічна реакція: місцева реакція, сильний свербіж, висип по всьому тілу, набряк шкіри та слизових оболонок, утруднене дихання.

Перша допомога: прикласти холод на місце укусу, не менш ніж на 10 хв; якщо вкушена кінцівка:зробити туге бинтування на 5 см вище місця укусу, потрібно контуролювати накладену пов’язку і потрібно ослабити, якщо виникає набряк кінцівки. якщо укус був на голові чи шиї – придавіть місця укусу дати антигістамміний препарат загальної дії відповідно віку; використати гормональний препарат або звертатися за медичною допомогою

Якщо дорослого чи дитину комаха вкусила вперше, то ризик системної алергії – мінімальний, можлива місцева реакція у місці укусу. Однак вірогідність реакції зростає з кожним наступним укусом. Якщо після вжалення, наприклад, бджолою виникла тяжка алергічна реакція, варто бути дуже обережним, бо наступний укус може бути більш небезпечний.

Укус бджоли

Отож, укус бджілки є дуже хворобливим. Укус цих комах може викликати алергію частіше, ніж від інших представників даного виду. До того ж, бджоли ніколи самі не нападають, поки їх не потривожити. Саме в такому смугаста випадку комаха починає захищатися за допомогою жала. Причому жальце у цих працьовитих бджілок зазубрене, тому бідолахи не можуть витягнути їх після укусу, й відривають від нього нижню частину тільця. Саме тому бідаки швидко гинуть.

Оси ж бувають агресивнішими за бджіл, особливо, коли відчувають голод. Різниця жала оси порівняно із бджолиним є великою, адже жальце у цієї гладке. Саме тому вона може вжалити людину аж кілька разів поспіль. Окрім цього, оси навіть частіше, ніж бджоли переносять різноманітні інфекції. Це відбувається тому, що їхньою їжею є продукти харчування в смітниках, різноманітні відходи. Якщо вас чи дитину вкусила бджола чи оса – після цього на місці укусу утворюється припухлість, вона стає червоною, нерідко – багровою, завжди болісною, з’являється свербіж. Отож, необхідно акуратно видалити жало нігтем, проте не можна видавлювати його. Далі промити ранку водою або протерти її спиртом. Також необхідно прикласти до місця укусу холодний компрес або шматок льоду.

Проте, якщо людину вкусило кілька бджіл, або ще гірше – ос, тоді може з’явитися реакція на токсини. Потерпілий скаржиться на нудоту, слабкість в усьому тілі, навіть може блювати. Схожа реакція виникає, якщо людина страждає на алергію від укусу. Тоді потрібно негайно випити протиалергійні препарати, не чекати, поки постраждалому стане гірше. І якщо симптоми не минають, місце укусу розпухає, людині стає важко дихати, потрібно терміново звернутися до лікаря, можна навіть викликати екстрену медичну допомогу.

Укуси комарів – це, мабуть, найменш шкідливі ураження із всіх перелічених, проте й вони додають не меншого дискомфорту. З’являється свербіж, почервоніння. Тому варто помастити місце укусу спиртом або будь-яким іншим антисептиком, можна його намилити (часто використовують господарське мило) або ж нанести спеціальний аптечний засіб після укусу комах. Часто використовують розчин питної соди. Важливо пам’ятати: дитина не повинна розчісувати ранку, щоб туди не потрапила інфекція.

Як же вберегтися від неприємного комариного дзижчання і не менш набридливих укусів?

Захиститись від комарів просто:користуватися фумігаторами, причому використовувати цей засіб можна й тоді, коли в кімнаті присутня дитина. Проте такий вид захисту необхідно застосовувати тоді, коли на вікні є москітна сітка, щоб повітря краще циркулювало і не зовсім корисні речовини швидко вивітрювалися; під час прогулянки із дитиною не варто вдягати яскраві сукенки, бо такі кольори завжди приваблюють комарів. Також треба уникати квіткових парфумів, бо вони також звертають увагу комарів; часто на вікнах вміщують москітну сітку, яка оброблена спреєм для відлякування комах; від кровопивць стають у нагоді репеленти. Якщо ви боїтеся і вагаєтеся, чи вік Вашої дитини дозволяє користуватися цими кремами, гелями а чи спреями – почитайте інформацію у додатку до засобу. Саме там зазначений вік дитини, з якого цими спреями можна користуватися. Треба стежити, щоб засіб не потрапив у очі малюку. Обов’язково необхідно прослідкувати, яким чином дитина нанесла крем, або ж використати крем чи гель по призначенню самому, не залучаючи маля. не варто розпилювати спреї в авто чи в транспорті.
кровопивці бояться запаху лаванди, чайного дерева, евкаліпту, базиліку. Тому можна змочити хусточку олійкою із цих засобів та покласти її на підвіконня; коли крилаті ненажери дошкуляють вам у лісі, розведіть багаття і вкиньте у нього ялинові шишки чи гілки ялівця і побачите: комарі відступлять.

Антикомарина аптечка

Крем “Спасатель”, “Боро плюс”. У їхньому складі немає речовин, які можуть бути протипоказані немовлятам або вагітним жінкам. Зате вони містять термальну воду та мікроелементи, такі як цинк, купрум та інші, які знімають свербіж, запобігають інфікуванню і сприяють загоєнню.

Ще один цілком безпечний, але дієвий варіант – гомеопатичні креми, але фахівці попереджають: купувати їх треба не на ринку, а в аптеці, і бажано, після консультації з лікарем.

Найпоширеніші дитячі засоби від комарів та після їхніх укусів, якими користуються мами:

Ледум, Настойка Календули, Феністил, Сила бальзам, Непоседи, Некусайка, Москитол. Але не забувайте підбирати репелент тільки відповідно до віку дитини і користуйтеся ним виключно за інструкцією.

– Для грудних дітей найбезпечніший захист від комах – москітні сітки – на ліжечко, на коляску, на вікна в дитячій.

– Відмінний варіант – браслети від комарів, які виготовляються з еластичної полімерної тканини і просочуються натуральними гіпоалергенними рослинними складами, що відлякують комарів, але не містять токсичних речовин, а тому безпечним навіть для грудних дітей, вагітних і жінок, що годують. Дітям від року надягайте їх на ручку, а тим, хто молодший – вішайте на коляску, зовні, по одному з кожного боку – їх запах буде, відлякувати комах.

– У приміщенні можна використовувати фумігатори з дитячими рідинами або пластинами від комарів. Якщо дитині більше року – ставте їх на пару годин, а потім виймайте з розетки, якщо дитина старше трьох – фумігатор можна спокійно залишати і на всю ніч. А ось в кімнаті немовлят краще тримати пристрій не тримати. Години за три до відходу до сну включаєте, знищує комах, потім виключаєте. І через годину можете класти малюка спати.

– Дітям від року найкраще користуватися репелентами у формі крему, молочка, гелю або бальзаму – вони легко наносяться на шкіру, залишаючи на ній захисний шар. До того ж багато дитячих репеллентние креми і гелі (а молочко особливо) не тільки відлякують комах, але також захищають від сонця і доглядають за шкірою малюка.

– У дитини може виникнути місцева алергія на деякі репеленти, тому перш ніж використовувати якийсь новий засіб, обов’язково спробуйте його на невеликій ділянці шкіри.

– Користуючись будь-якими дитячими репелентами стежте, щоб дитина не пхала руки в рот, і не злизувала мазь з інших частин тіла.

– Не варто застосовувати репеленти в формі спреїв, оскільки у деяких дітлахів вони при вдиханні можуть викликати астматичні напади. Якщо так сталося, що інших засобів під рукою не виявилося – користуйтеся «пшикалкою» з обережністю. Розпилювати засіб здалеку, уникаючи попадання в обличчя, і краще наносити його не на шкіру, а на одяг дитини.

Відпочивайте, насолоджуйтесь літом, проте не забувайте брати із собою спреї чи гелі, які відлякують комах. Саме тоді відпочинок не зіпсує настрій, а навпаки – зарядить позитивом та енергією на увесь рік.

вівторок, 24 травня 2022 р.

Поради для батьків



"Сім принципів виховання дисципліни у дитини"

1. Відокремлюйте свої почуття від дій. Не осуджуйте дитину. Вона повинна відчувати, що її люблять. Пам'ятайте, щоб змінити вчинки дитини, треба зрозуміти її почуття і навчитись з ними поводитись.

2. Уважно вивчайте дитину — ви повинні знати стан здоров'я її нервової системи. Дії дитини в стані нервового розладу повинні сприйматися батьками як симптом більш глибоких емоційних ускладнень, викликаних критикою, звинуваченням або покаранням.

3. Відповідайте на почуття дитини. Створіть такі умови, щоб дитина почувалась емоційно захищеною, могла виговоритись, а її негативні емоції знайшли вихід у словах, а не в діях.

4. Якщо без покарання обійтись не можна, то нехай дитина обере його сама. (Практика свідчить, що діти, як правило, вибирають більш суворе покарання, ніж хотіли батьки. Але в таких випадках вони вже не вва­жають його жорстоким, несправедливим і не ображаються на батьків).

5. Караючи дитину, переконайтесь в тому, що вона розуміє, за що. Що звинувачує в цьому себе, а не того, хто карає. Допоможіть їй зрозуміти правила поведінки і засвоїти їх.

6. Дайте зрозуміти своїй дитині, що дисциплінарні проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є їх спільними.

7. Накладіть обмеження на небезпечні та руйнівні дії. Допоможіть дитині направити її дії в інше, доз­волене русло. В цьому полягає основна формула динамічного підходу до проблеми дисципліни дитини.


Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі "Рівність і нерівність груп предметів. Геометричні фігури"

 "Рівність і нерівність груп предметів. Геометричні фігури"
Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати множини, правильно вживати вирази більше­ на­ один, менше­ на­ один, порівну, стільки­ ж; закріпити знання про геометричні фігури; виховувати вміння слухати й розуміти запитання вихователя.
Матеріали: демонстраційний:картки із зображенням: ведмежати, п’яти равликів, п’яти листків, трьох жабенят; жабеня, складене з геометричних фігур;
    роздавальний: набір геометричних фігур зеленого кольору (овал, два маленькі круги, один великий трикутник, два маленькі трикутники)
Хід заняття:
1. Психогімнастика. «Передай посмішку»
— Я посміхнулася і передала свою посмішку... (ім’я дитини, яка стоїть поруч). Вона передасть свою посмішку наступному. Посмішка має повернутися до
мене. Діти «передають усмішку».
2. Гра «равлики».
— малята, сьогодні до нас в гості прийшов ведмедик і він хоче розказати, про те, кого він побачив під час своєї ранкової прогулянки. Давайте поглянемо, кого він побачив?
Вихователь показує ілюстрацію із зображенням п’яти равликів.
— Розгляньте равликів Скільки їх? (Багато.)
— Равлики хочуть відпочити на листках. Посадимо кожного равлика на свій листок.
— Чи всім равликам вистачило листків? (Так.)
— Скільки листків? (Листків­ стільки­ ж,­ скільки­ й­ равликів.)
— Чого більше: равликів чи листків? (Порівну )
— Один равлик залишив листок (Вихователь забирає одного равлика ) Чого менше: равликів чи листків? (Равликів.)
— На скільки равликів менше? (На­ один.)
3. Гра «равлики й жабенята».
Вихователь показує ілюстрацію їз зображенням трьох равликів і трьох жабенят.
— У річці жили веселі жабенята, вони дружили з равликами. Давайте перевіримо, чи в кожного равлика є друг-жабеня? З’єднує лініями равлика з жабеням.
— Скільки равликів і скільки жабенят? (Порівну.)
4. Фізкультхвилинка.
5. Гра «Склади жабеня».
У дітей на столах набори геометричних фігур зеленого кольору. Вихователь викладає жабеня з геометричних фігур
— Розгляньте жабеня! З яких геометричних фігур воноскладене?
— Складіть таке саме жабеня із фігурок на вашому столі.
6. Підсумок заняття.
— Кого ведмедик побачив під час прогулянки?
— Чи у всіх равликів були друзі-жабенята?
— Кого було більше: равликів чи жабенят?
— З яких геометричних фігур ми склали жабеня?
             




понеділок, 23 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (малювання)

 Тема. Шпаківня

               Програмовий зміст: вчити дітей малювати предмети, що складаються з частин прямокутних, круглих; розміщувати зображення посередині аркуша; закріплювати вміння зафарбовувати площину фарбою; розвивати чуття кольору, координацію рухів, увагу; виховувати турботливе ставлення до птахів.

                  Матеріал: ілюстрації (шпак, шпаківня), білий папір, фарби (чорна, жовта, зелена, синя), стаканчик з водою, пензлик, серветка.

 Структоровані завдання

1.     Організаційний момент. Психогімнастика «Сонце»
2.     Розгляд ілюстрації  «Весна»
3. Читання вірша Грицька Бойка «А ми шпаківні будували».
4. Бесіда за змістом твору.
5. Гра «Знайди для шпаківні пташку»
6.  Розглядання ілюстрацій. (Різні шпаківні)
7. Пальчикова гімнастика
8. Показ прийомів малювання: прямокутної шпаківні, круглого віконечка для птахів та даху.
9. Самостійна робота дітей.
10. Підсумок 

Вивчння скоромовки:  Сів шпак на шпаківню,

                                       Заспівав шпак півню:

                                       "Ти не вмієш так як я,

                                        Так як ти, не вмію я!"



Дитина в соціумі + літературна скринька "Т.Г.Шевченко"




 

Рекомендації для батьків



"Як виховати обдаровану дитину?"

Американський доктор Девід Льюїс, узагальнивши досвід тисяч сімей, де виросли обдаровані діти, дає рекомендації щодо виховання майбутніх талантів. Вони полягають у виконанні таких правил:

Я відповідаю на всі запитання дитини терпляче і чесно.

Я поставив стенд, на якому малюк може демонструвати свої роботи.

Я не сварю дитину за безлад в кімнаті і на столі, якщо це зв'язано з творчим заняттям і робота ще не закінчена.

Я доручаю дитині посильні завдання, допомагаю їй будувати власні плани, приймати рішення.

Я беру дитину у цікаві поїздки, купую книги і матеріали для її улюблених занять.

Я ніколи не кажу своєму нащадку, що він чимсь поступається перед іншими дітьми чи навіть дорослими.

Я привчаю дитину самостійно мислити, заохочую її фантазувати, придумувати історії, вчити вірші, розучувати пісні.

Я щодня знаходжу час, щоб побути наодинці, поговорити.

Я ніколи не докоряю дитині за помилки. Вчу вільно спілкуватися з дорослими будь-якого віку.

Якщо ви виконуєте тільки 20 відсотків з того, про що йде мова, треба замислитися.

Але якщо дані правила є у вашій сім'ї нормою, то, можливо, іноді варто знизити виховний запал і надати більшу свободу і собі, і дитині.

пʼятницю, 20 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення) "Пташка"



Тема: "Пташка"
Програмовий зміст: вчити дітей ліпити пташку, дотримуючись пропорцій; ділити грудку глини на дві частини (більшу і меншу), відтягувати невеликі деталі (хвіст), прищипувати (дзьоб); закріплювати прийоми скачування, з’єднування деталей; розвивати спостережливість, увагу; виховувати повагу до праці, бережливе ставлення до іграшок.
Матеріал: ілюстрація із зображенням птахів, глина, підкладні дощечки для ліплення.
Хід заняття:
1. Ігрова ситуація. 
Вихователь вмикає запис співу пташок.
 Хто так радісно виспівує пісні, радіє сонечку? 
Вихователь показує дітям ілюстрація із зображенням птахів.
2. Вихователь читає вірш Н. Забіли «Пташка».
— Цвінь-цвірінь!
— Добридень, пташко!
— Цвінь-цвірінь!
— Весна прийшла.
Прокидаються комашки
Від весняного тепла.
— Цвінь-цвірінь!
— Сідай на бильця...
— Цвінь-цвірінь!
— На ґанок мій.
Розправляй маленькі крильця,
Сіре пір’ячко помий.
Розкажи, з країв яких ти
Повернулася сюди?
Ось для тебе хліба крихти,
Вдосталь чистої води.
На зелені свіжі віти
В наш садок лети, полинь!
— Цвінь-цвірінь!
— Розквітли квіти.
Сонце світить.
— Цвінь-цвірінь!
3. Бесіда за змістом твору.
— Яку пісню співає пташка?
— Хто прокидається від весняного тепла?
— Куди запрошують летіти пташку?
4. Вихователь разом з дітьми розглядають зразок пташки.
5. Фізкультхвилинка.
Мов горобчики малі,
Руку вправо, руку вліво
Всі дружненько розвели.
А тепер до сонця руки
Й на носочки піднялись.
Руки в боки, два підскоки,
Всі прогнулись, підвелись.
Як горобчики, присіли,
Поклювали зернятко.
Піднялись і полетіли.
Усміхнулись сонечку.
6. Показ прийомів ліплення пташки
Вихователь демонструє дітям прийом відтягування та прищипування.
7. Самостійна робота дітей.
8.Підсумок заняття. 
Вихователь розглядає з дітьми пташок, які тепер співатимуть


весняні пісні.

Бережіть своїх дітей

Поради батькам "Бережіть своїх дітей"

                   Шановні батьки! Контролюйте інформацію, яку сприймає ваша дитина з телеекранів (із новин, кінофільмів), особливо, коли демонструються відверті сцени терактів, вибухів, людських жертв.

1. Пам'ятайте: дитині важко абстрагуватися від відеоряду й осягнути межу між тим, що вона бачить на екрані, і тим, що буває в її повсякденному житті. Хоча малі й не були прямими свідками або жертвами теракту, а лише спостерігали їх по телебаченню, вони, можна сказати, відразу ж "поповнили" лави жертв, тобто стали вторинними жертвами. Для малих не так уже й істотно, де саме відбувся вибух, збройна сутичка, напад, теракт. Уже сама інформація для них завжди стресова: вона порушує психологічну рівновагу, руйнує базову довіру до людей, до світу.

2. Налаштовуєте дитину, на готовність, допомогти тим, хто опинився в скрутному становищі. Це відволікає від власних переживань, страху й створює атмосферу єдності з потерпілими.

3. Пам'ятайте: поведінка дитини часто залежить від вашої поведінки, адже ми, дорослі, несвідомо "заражаємо" власними страхами своїх дітей.

Зробіть самоаналіз і розберіться, що вас тривожить; проаналізуйте своє ставлення до того, що відбувається навколо вас. Якщо ви зумієте опанувати свої тривоги, емоції, то й ваша дитина, дивлячись на вас, зможе позитивно дивитися на світ, навчиться радіти життю.

4. Формуйте у дитини довіру до людей у формі (міліціонера, пожежника, військового тощо), усвідомлення того, що вже сама їхня присутність додає впевненості, є захистом від небезпеки.

5. Оберігайте вразливу дитячу психіку від перевантаження інформацією про терористів, які нападають на людей, готують вибухи в місцях скупчення людей — у магазинах, міському транспорті, на базарах. Швидкість реакції, вміння діяти злагоджено — якості, необхідні в екстремальних ситуаціях.

Якщо існує небезпека того, що дитині може насправді доведеться зіткнутися з цим у житті, то розмова про це обов'язково має відбутися. Пояснення близьких людей краще "озброюють" дитину досвідом.

6. Відповідайте на конкретні запитання сина чи доньки, обмірковуйте їх: адже вони підкажуть вам, що їм важливо знати, що тривожить, непокоїть саме в цей період життя вашої дитини.

7. Спільне обговорення критичних ненормативних подій у сімейному колі допоможе малому усвідомити: членам родини зрозуміле її хвилювання, вони дуже співчувають людям, які постраждали. Це сприяє розвитку в малюків важливих почуттів — емпатії, співпереживання, справедливості, бажання допомогти тощо.

8. Розмовляючи із сином чи донькою про тероризм, теракти, обов'язково враховуйте особливості їхнього віку. Так, молодші діти ще не зовсім розуміють, що це таке "теракт". Тому в розмові з ними не варто розділяти поняття "тероризм" і "війна". Скажіть, наприклад, так: "Погані, злі люди влаштували бійку (або почали війну)". З дітьми п'яти-дев'яти років уже варто обговорювати сам факт теракту і грати в ігри-припущення: "Якщо ти побачив...", або "Як би ти вчинив, коли б...". У такій ігровій формі діти вчаться обмірковувати свої дії в екстраординарних випадках, тобто це акцентує їхню увагу саме на практичному боці справи.

9. Будьте уважні до переживань своєї дитини, щоб своєчасно з'ясувати, що її тривожить, лякає.

10. Шановні батьки! Якщо ви помічаєте у вашої дитини порушення емоцій, психічної рівноваги, фізичного здоров'я (поганий сон, апетит абощо), негайно з'ясуйте причини цих розладів і душевно поговоріть із нею. Так ви зможете надати їй своєчасну допомогу. Якщо ж ви не зможете зробити це самі, зверніться до фахівців — медиків, психологів, педагогів.

11. Пам'ятаймо! Чим більше дитина буде мотивована на пізнання себе, інших людей, світу, в якому живе, тим глибшою, компетентнішою, розвиненішою особистістю вона буде.У світі ще чимало проблем, пов'язаних з тероризмом, сирітством, самотністю, безпритульністю, страхами, тривогою... Треба зрозуміти й прийняти те, що проблеми були, є і будуть. їх не уникнути, вони — невід'ємна частина життя, а саме тому всі маємо навчитися гідно долати, розв'язувати їх.

Головне — як людина переносить труднощі, "відроджується", як навчає своїх дітей і як сама вчиться жити, радіти на повні груди. Мабуть, це і є найвищою насолодою і справжнім повноцінним людським Життям!

Руханка танець "Cucumber Dance" / Фізкультхвилинка

Спостереження за цвітінням БУЗКУ


           Глибоко вдихніть повітря і визначіть, що саме так приємно пахне. Так, це кущ бузку, який навкруги все повітря наповнює своїм ароматом. Придивіться, що ще прикрашає кущ? Якого забарвлення квіти бузку? Якого кольору відтінки на квітах бузку? А як вигадаєте, чому кущ такий пишний і так рясно цвіте?

         У бузку цікава історія. Ось послухайте. Кущ бузку можна назвати мандрівником. Його привезли до нас із Китаю, і він, немовби згадуючи свою батьківщину, під травневим сонцем найкраще квітне та пахне серед інших дерев. Але бузок можна зустріти у горах Китаю, Індії, Кореї, Ірану, Афганістану, Туреччини. Є у бузку й інша цінність, окрім краси та аромату, він ще приносить користь, адже його листя за літо затримують в три рази більше пилу, ніж листя тополі або липи. Бузок — цінна лікарська рослина. Для лі­кування використовують квіти і листя. Ось який корисний цей кущ – він дарує всім, свою красу і аромат, і людей лікує. А де ви ще бачили ці кущі?



четвер, 19 травня 2022 р.

Консультація для батьків: "Навчіть дитину бути обережною з незнайомцями"


Спілкуючись з дітьми та задаючи їм навідні запитання, дорослі можуть дізнатися, які ситуації при спілкуванні з незнайомими людьми вони вважають потенційно небезпечними, а які - ні. Припустимо, безпечною вашій дитині може здаватися бесіда з жінкою, якщо вона відбувається в школі, дитячому садку. Дитина вважає її вчителем або вихователем, оскільки всіх співробітників навчального закладу вона не знає, а «педагог» має відповідний зовнішній вигляд.

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ З НЕЗНАЙОМИМИ ЛЮДЬМИ ДЛЯ ДІТЕЙПостарайтеся донести до своєї дитини думку про те, що вона не зобов'язана допомагати незнайомим людям, навіть якщо цього вимагає ситуація або суспільна мораль, це небезпечно. Ваше чадо може допомогти незнайомцеві, повідомивши про його проблему батькам чи знайомій людині або рекомендувати йому звернутися за допомогою до дорослих.
Навчаючи дітей правилам безпечної поведінки з незнайомими людьми, батькам бажано фіксувати увагу дитини не на те, що вона не повинна говорити стороннім (наприклад, подробиці побуту родини), а на те, що їй варто сказати, щоб уникнути неприємностей і небезпечних ситуацій.
Відпрацюйте разом з дитиною її поведінку при зустрічі з незнайомою людиною в різних ситуаціях. Пам'ятайте, ці дії повинні бути спрямовані на припинення будь-якого спілкування з незнайомцями. Для цього дитині варто, не вступаючи в небажаний діалог, якнайшвидше покинути місце бесіди. Після того, як вона опиниться в безпеці, дитині бажано розповісти про події з нею батькам або знайомим дорослим. В іншому випадку під загрозою може опинитися особиста безпека дитини.

ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ У ДІТЕЙ

При зустрічі з підозрілою незнайомою людиною на вулиці алгоритм дій дитини може бути наступним:

Перший крок безпечної поведінки: оцінити ситуацію

Дітям варто усвідомити, що кожен незнайомець, що стоїть перед ними - людина потенційно небезпечна. Неважливо, хто це - дівчинка, хлопчик, дідусь чи літня жінка - якщо дитина не знає його (або його не знають батьки), то перед ним незнайома людина а, значить, ставитися до неї варто відповідно.

Другий крок безпечної поведінки: відійти на безпечну відстань

Навчіть дитину триматися на безпечній дистанції від незнайомої людини. Для цього відміряйте у будинку на підлозі відстань два метри і запропонуйте дитині запам'ятати її. Якщо підозрілий суб'єкт йде на зближення, потрібно швидко йти, або тікати від нього в безпечному напрямку.

Третій крок безпечної поведінки: припинити спілкування

Серед зловмисників знайдеться чимало прекрасних психологів, які зможуть легко «заговорити» дорослу людину, не кажучи вже про дитину. У цьому випадку розмову з сумнівним співрозмовником діти можуть припинити словами «Вибачте, мені потрібно запитати дозволу батьків», «Вибачте, не можу Вам в цьому допомогти, запитайте у дорослих» і так далі. Поки незнайомець намагається аналізувати ситуацію і приймає рішення (психологи вважають, що на це у людини йде від двох до п'яти секунд), у дитини є час на те, щоб покинути небезпечне місце або покликати на допомогу дорослих.

Четвертий крок безпечної поведінки: піти в безпечне місце

Не даючи незнайомцеві договорити, дитина може підійти до знайомих батьків інших дітей, що знаходяться у дворі, або піти додому, тримаючи незнайомця в полі зору. А опинившись у повній безпеці, зв'язатися з батьками і повідомити їм про подію, дослівно переказуючи розмову з незнайомою людиною.

ДИТИНА І НЕЗНАЙОМЕЦЬ: ВАРІАНТИ ПРИПИНЕННЯ РОЗМОВИ

Розглянемо можливі варіанти безпечної поведінки з незнайомою людиною на конкретних прикладах.

Під час гри у дворі до дитини підходить ровесник і каже: «Недалеко звідси побудували нове спортивне містечко. Підемо подивимося ». Відповідь: «Спочатку мені потрібно запитати дозволу у батьків». Незнайомець продовжує: «Я думав, що ти вже досить великий (велика), а тобі, виявляється, мама не дозволяє. Тобі слабо? ». Відповідь: «Мені не слабо. Я піднімуся додому і попереджу батьків, що піду на спортивне містечко». Після цього дитина швидко відходить на безпечну відстань і йде додому, перевіряючи, чи не переслідує його незнайомець. Після його розповіді батькам варто спуститися у двір і перевірити отриману від нього інформацію.

Поруч з дитиною на вулиці зупиняється автомобіль, і незнайома жінка-водій, посміхаючись, просить: «Сядь, будь ласка, в машину і покажи дорогу до вулиці Липневої, а то я сильно спізнююся». Відповідь: «Вибачте, не можу вам допомогти». Ваша дитина швидко відходить від машини на безпечну відстань, а потім іде в напрямку, протилежному ходу руху автомобіля, перевіряючи, чи не переслідує його жінка. А опинившись у безпечному місці (вдома або у дворі), розповідає про цей випадок батькам, вчителям або іншим знайомим дорослим.

Під час прогулянки у дворі до дитини підходить бабуся і просить: «Допоможи мені, будь ласка, підняти продукти в мою квартиру в сусідньому будинку на третьому поверсі». Правильна відповідь: «Вибачте, не можу вам допомогти. Зверніться по допомогу до дорослих». Опинившись у безпеці, дитина, як і в інших випадках, оперативно зв'язується з батьками і розповідає їм про подію, дослівно переказуючи розмову з незнайомою людиною.

Дитина у природному довкіллі


           Тема. Птахи повернулись

                  Програмовий зміст: збагачувати знання дітей про перелітних птахів, дати поняття про користь, яку приносять птахи природі; ознайомити дітей зі шпаком, його зовнішнім виглядом, умовами життя; формувати вміння помічати зміни у поведінці птахів навесні; розвивати спостережливість, увагу, память; виховувати бажання піклуватися про птахів та допомагати їм.

                Матеріал: ілюстрації із зображенням перелітних птахів, аудіозапис співу птахів.

Структоровані завдання

1. Ігрова ситуація. Запис співу пташок.

2. Розглядання ілюстрації «Перелітні птахи».

3.  Загадка про пташку, яка найпершою поспішає повернутися додому.

Сидить птах серед гілля,
Чорний, а не вугілля,
В шпаківні гарній проживає                                                    
На різні голоси співає. (Шпак)

3. Розглядання ілюстрації «Шпак», бесіда.

4.  Розповідь вихователя дітям про те, що птахи приносять велику користь людям.

5. Психогімнастика "Шпак".

6. Дидактична гра «Назви пташку».

7. Дидактична гра «Якої пташки не стало».

8, Підсумок заняття