Шукати в цьому блозі

пʼятницю, 30 грудня 2022 р.

З НОВИМ 2023 РОКОМ!

 Шановні батьки та любі, дорогі малята!
Щиро вітаю Вас З НОВИМ 2023 РОКОМ!
      У Новому році нехай у всіх буде все по-іншому, тільки так, як ви бажаєте, а не так, як доводиться! Нехай цей Новий рік красиво почнеться із щасливих змін, радісних днів та подарує масу приємних моментів, чарівних миттєвостей, чудових подарунків і яскравих вражень, хороших компаній, справжніх друзів, принесе багато веселощів і максимум прибутку, везіння і душевної доброти та спокою. Будьте здорові і щасливі.
ВСІХ З НОВИМ  РОКОМ! 
 З повагою ваші вихователі. 
 Новорічна пісня для малят
 "Веселі дзвоники"
(українською мовою)

День здоров'я! Фізична культура

Переступання через колоду. 
Кидки м'яча двома руками і його ловлення
     Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, малим і широким кроком; повторити переступання через колоду; вивчити кидки м'яча обома руками знизу і його ловлення; розвивати рівновагу, уважність, окомір, координацію рухів; виховувати позитивні емоції від заняття і дбайливе ставлення до свого здоров'я.
         Інвентар: колода, м'яч.

День здоров'я!

Безпечний дивосвіт
      Мета: закріпити уявлення дітей про здоров`я людини; виробляти навички здорового способу життя, дотримання особистої гігієни; розвивати інтерес до подальшого пізнання себе; розвивати пізнавальну активність, мислення, уважність, зосередженість, зв’язне мовлення, вміння висловлювати власну думку; формувати у дітей валеологічну свідомість, дбайливе та бережливе ставлення до власного здоров’я; виховувати позитивне ставлення до здорового способу життя.

Цікаві уроки практичнрго життя

Біля ялинки
        Мета: продовжувати формувати уявлення вихованців про безпечну та здоров'язбережувальну поведінку; уточнити знання про протипожежні заходи; закріпити правила і рекомендації, яких необхідно дотримуватись, щоб не заподіяти шкоди власному здоров’ю.

День здоров'я!

Рухлива гра "Повторюй за мною"
     Мета: вчити дітей орієнтуватися у просторі, повторювати рухи за зразком. Розвивати рівновагу, уважність, активність. Виховувати бажання підтримувати здоровий спосіб життя.

четвер, 29 грудня 2022 р.

Гурток «Грайлики - Читайлики» (раннє читання)

Закріплення знань про літеру «Д»



Дитина у світі природи

Сліди на снігу
         Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з зимовими явищами; закріпити знання дітей про світ тварин; розширити знання про сліди тварин на снігу та як вони утворюються; навчити основам асоціативного мислення; розвивати зорову пам’ять, логіку, мислення, вагу, моторику рук; вчитись відповідати на запитання повними реченнями; розвивати активність у грі, активність, мовлення; виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
        Обладнання: ілюстрації із зображенням диких тварин, їх слідів, картинки сміття та його сортування.
Структура заняття
1. Привітання. Відгадування тематичних загадок.
2. Бесіда про сліди .
3. Фізкультхвилинка "Перший сніг".
4. Подорож з Дашею - дослідником засніженим лісом.
5. Гра "Яка тварина залишила слід?"
6. Обговорення "Сміття - сліди, які залишає людина".
7. Бесіда "Збережемо природне довкілля".
8. Підсумок.

середу, 28 грудня 2022 р.

Для вас батьки!

 Консультація для батьків

У ДИТИНИ ІСТЕРИКА В МАГАЗИНІ?
 ЩО РОБИТИ, ЩОБ НАЗАВЖДИ ПРО ЦЕ ЗАБУТИ?

Спробуйте зрозуміти причини виникнення істерики у вашої дитини. Нам, батькам, треба знати це, оскільки тоді легше сприймаються самі капризи, ми не дратуємось і своєю поведінкою і діями ще більше не роздуваємо дитячу істерику.

Отже, які можуть бути причини:
1. Коли у дитини виникає істерика, одразу треба звернути увагу на фізіологічні моменти – можливо дитині жарко, вона хоче їсти чи пити, втомилась (оскільки ви вже другу годину ходите по магазинам). Якщо вони мають місце, якомога швидше спробуйте виправити ситуацію і усунути фізіологічний дискомфорт.
2. Всі діти егоцентричні по натурі – це значить, що вони нездатні дивитись на все що відбувається навкруги з точки зору інших людей, вони не можуть поставити себе на місце інших. Звичайно це все не тому, що вони не хочуть, а просто банально не можуть в силу особливостей розвитку психіки. Отже, діти не здатні зрозуміти, що може не вистачити грошей на продукти, через те що буде куплена іграшка і будуть вимагати свого, бо вони так ХОЧУТЬ.
3. У маленьких діток ще не розвинене відчуття часу і коли їм відмовляють, то вини думають, що відмова розповсюджується на «взагалі», тобто їм тяжко зрозуміти, що завтра чи ввечері можна буде купити щось (чи з’являться гроші, чи зайдете в магазин, де ви знаєте ця іграшка набагато дешевша).
4. Якщо діти не розуміють слово «Ні»,тобто коли малеча не звикла, що їй відмовляють є ризик виникнення істерик не лише в магазині, а і в будь-якому іншому місці. Це тема меж і правил. Дитина перевіряє батьків, вибудовує межі дозволеного. Це окрема тема, на яку будуть окремі рекомендації.
5. Ще одна причина – ваш малюк маніпулюєВін сформував для себе зв’язок «якщо підключу сльози і плач – досягну свого».

Безпосередньо під час приступу істерики треба всім своїм видом показати дитині, що ви:
а) твердо стоїте на своєму;
б) слізьми і плачем дитина не досягне свого;
в) любити свою дитину навіть “таку”.
1. Це означає, що без приниження, фізичного і вербального насилля, криків дати дитині «перебіситись»при цьому СПОКІЙНО! стоячи поряд (можна займатися своїми справами – читати етикетку чи говорити по телефону, але мати дитину в полі зору).
2. Якщо дитина довгий час не може прийти в себе, ви можете сказати, що вам не подобається така її поведінка (а не сама дитина), і якщо вона не припинить, то ви її силою заберете з магазину додому! Важливо попередити, а потім і вчинити так як сказали! Повірте, таке доведеться зробити всього пару разів. Якщо ви робите все правильно істерики ставатимуть менш частими та менш тривалими. Діяти за таким планом інколи заважають почуття сорому, страху – «що подумають інші», «він б’ється головою, який жах, що скажуть інші». Намагайтеся відкинути ці почуття і сконцентруватись на власній дитині.
3. Якщо дитина вас чує, то ви можете сказати, що ви поряд, чекаєте коли дитина заспокоїться і чекаєте, коли зможете її обняти.
4. Якщо дитина більш менш заспокоїлась можна спробувати пояснити причину відмови. Крім того, треба дати можливість дитині зрозуміти, що ви її розумієте. Часто діти думають, що ми просто не знаємо, що вони хочуть, та коли ми скажемо, озвучимо це їм, наприклад, «Назар, я тебе почула і зрозуміла – ти хочеш машину, але в мене є гроші лише на продукти», сприйняти відмову легше.

Важливо попередити прояви істерик в магазині. Як це зробити:

  1. Перед тим як йти до магазину обговоріть з малюком, що ви будете купляти, порадьтесь з ним і, якщо дитина доросла – визначте скільки грошей ви витратите. Наприклад, ми з моїм 2-річним сином пишемо списки – я свій, а він свій (звичайно він просто малює, але ним це сприймається як важлива справа!)
  2. Якщо ви відчуваєте, що ваша дитина, ще може влаштовувати істерики в магазині, нагадайте їй якої поведінки ви від неї очікуєте безпосередньо перед дверима магазину (не хватати все з поличок без просу, не кричати…)
  3. Коли обираєте товар, попросіть дитину знайти необхідний (інколи можна зробити вигляд, що ви не можете щось знайти). Таким чином малеча відчуває відповідальність і свою значимість. Крім того, вона занята і тому нудитись в неї просто немає часу.
  4. Якщо в магазині малюк чогось дуже хоче і ви бачите, що істерика “не за горами” –дістаньте олівець з листочком і напишіть в його власному «Списку бажань» і скажіть, що наступний раз (або коли ви вирішите) ви врахуєте його бажання і розрахуєте на це гроші. Таким чином дитина розуміє, що ви почули її і потурбуєтесь про те, що вона хоче. Ще один варіант, як можна вчинити, якщо дитину дуже зацікавила іграшка, яку ви не планували купляти – сказати «Яка гарна річ! Давай ми напишемо листа Дідові Морозу і розкажемо про цю річ – давай роздивимось її якомога краще, щоб описати всі деталі.» Звичайно, другий спосіб працює з молодшими дітьми допоки вони вірять в Діда Мороза.
  5. Буває так, що черги біля каси надзвичайно великі і малюк втомлюється стояти. Спробуйте придумати нескладні ігри – порахувати, що купили, визначити, які кольори переважають, перечитати список… варіантів ігор дуже багато, все залежить від вашої фантазії.
  6. Не забудьте похвалити свою дитину на виході із супермаркету за гарну поведінку. Звичайно похвала повинна бути описовоюЯкщо ви будете дотримуватись цих нескладних рекомендацій, то найближчим часом ваш похід до магазину з малечею буде не каторгою, а цікавим та пізнавальним заняттям!

Літературна хвилинка

 Хмаринчині діти 
(дитячий вірш про зиму)

Розвага

Новорічне свято
"У пошуках загубленого Сніговика"

Давайте пограємось!

 Дидактична гра "Прикрасимо ялиночку"

Фізична культура

Бистрота бігу. Переступання через колоду
       Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; розвивати бистроту бігу; показати виконання ходьби навколо колоди; навчати переступати через колоду; розвивати швидкість, спритність, рівновагу та уважність; виховувати любов до занять з фізичної культури.
      Інвентар: колода.

Розвиток мовлення

Зима
       Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей із зимовими явищами, забавами; учити відрізняти основні зимові ознаки; розвивати логічне мислення; збагачувати й активізувати активний словник дітей за лексичною темою "Зима"; вправляти в умінні будувати речення; розвивати описово-розповідне мовлення, граматичну правильність мовлення; мовленнєве дихання; тренувати координацію рухів, пам'ять.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Гість
2. Розглядання та опис зимової картини
3. Фізкультхвилинка "Зима"
4. Склромовка
5. Мовленнєво-творча вправа "Продовж речення"
6. Дихальна вправа "Сніжинки"
7. Дидактична гра "Зимову загадку відгадай"
8. Підсумок.

вівторок, 27 грудня 2022 р.

Фізична культура на повітрі

Комплекс загально-розвиваючих вправ  
"З прапорцями" (27.12-29.12)

Фізкультхвилинка

 РУХАНКА танець з лісовими звірями
 (фізкультхвилинка)

Самостійна художня діяльність

Прикраси зі смужок на ялинку
      Мета: вчити дітей виготовляти новорічні прикраси власноруч, використовуючи готові деталі; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, дрібну моторику рук, творчі здібності та фантазію дітей; виховувати охайність, працелюбність, вміння бережливо та економно використовувати матеріал, підтримувати у чистоті робоче місце та дотримуватись правил техніки безпеки. 

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Число і цифра 1. Орієнтування в часі
           Програмовий зміст: формувати поняття про число; учити лічити предмети; ознайомити з цифрою 1, учити співвідно­сити цифру з кількістю предметів; вчити орієнтувати­ся в часі, користуючись поняттями "тепер", "пізніше", "раніше". Розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять. Виховувати організованість, уміння слухати й розуміти запитання вихователя.
           Матеріал: презентація.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Привітання з малятами.
2. Мандрівка у ліс (читання вірша про зимовий ліс)
3. Розгляд слідів (знайшли рукавичку)
4. Ознайомлення з цифрою 1.
5.Гра "Звірята казки "Рукавичка""(співвідно­шення цифри з кількістю звірят)
6. Фізкультхвилинка.
7. Гра "Хто коли прибіг до рукавички" (поняттями "тепер", "пізніше". "раніше").
8. Гра "Відшукай цифру 1"
9. Підсумок заняття.

понеділок, 26 грудня 2022 р.

Конструювання

Новорічні прикраси
       Програмовий зміст: вчити створювати оригінальні новорічні іграшки з синельної проволки, діяти за показом дорослого; чітко з'єднуючи в необхідних місцях, кінчики проволки провертаючи пальчиками. Розвивати фантазію, дрібну моторику рук і творчі здібності, естетичне сприйняття. Виховувати задоволення від створення новорічних прикрас. бажання доводити розпочату справу до кінця.
      Матеріал: різнокольорова синельна проволка, намистинки, ножиці.

Давайте пограємось!

       Зимуючі та перелітні птахи

  Мета: закріплювати знання про птахів, які лишилися зимувати. Розвивати допитливість, увагу, спостережливість.  Виховувати  інтерес до природи.

Прогулянка

Піший перехід до зимового лісу
(мандрівка до зимового лісу)
        Мета: ознайомити дітей з характерними ознаками першого місяця зими, поглиблювати знання дітей про стан живої природи взимку в лісі; вчити дітей розуміти взаємозалежність живої і неживої природи; формувати уявлення про життя тварин, їх пристосованість до зимового періоду; звернути увагу на різноманітність слідів на снігу. Розвивати спостережливість, увагу. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Художньо-продуктивне образотворення (малювання)

Чим прикрасимо ялинку
         Програмовий зміст: учити дітей передавати на малюнку піднесений настрій під час малювання новорічної прикраси для ялинки; вправляти у малюванні предметів округлої форми, ритмічному зафарбовуванні, не виходячи за контури - межі; учити користуватися різними фарбами, акуратно накладають одну на одну після висихання; виховувати охайність.

Валеологія

Про корисну їжу
         Програмовий зміст: розширювати знання дітей про важливість повноцінного харчування для здорового розвитку організму; закріплювати знання про вітаміни та корисні продукти, що їх містять; виховувати у дітей потребу правильно харчуватися, уникати вживання шкідливих для організму продуктів.
Структура заняття
1. Психогімнастика
2. Дидактична вправа "Корисна їжа - шкідлива їжа"
3. Вправа "Обери і поясни"
4. Дидактична гра "Визнач корисні продукти"
5. Фізкультхвилинка
6. Інформаційна хвилинка "Вітаміни +шкідлива їжа"
7. Пошуково -дослідницька діяльність.
8. Підсумок. 

пʼятницю, 23 грудня 2022 р.

Цікаві уроки практичнрго життя

   Як зігрітися в замку?
         Програмовий зміст: ознайомити вихованців із заходами щодо енергозбереження, дати корисні поради; розширити уявлення про безпечну поведінку взимку; розвивати логічне мислення, увагу, уяву, вміння засто­совувати отримані знання на практиці; спонукати до виконання правил безпечного користування електроприладами; формувати у дітей світогляд дбайливого господаря; виховувати відповідальність.
Структура заняття
1. Привітання
2. Дидактична гра "Зима - добре, зима - погано"
3. Проблемна ситуація "Що робити коли замерз..."
4. Фізкультхвилинка
5. Презентація "Правила безпечної поведінки взимку для дітей"
6. Підсумок.

Фізична культура

Рухи по колу. Човниковий біг
       Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з різними положеннями рук; навчати рухатися по колу; навчати човникового бігу; розвивати рівновагу, уважність, спритність, координацію рухів; виховувати витривалість, бути здоровими; викликати позитивні емоції.
       Інвентар: обруч, кубики і шишки.

Літературне+Театральне образотворення

Слухання вірша І. Неходи
"Пісня про ялинку"
       Програмовий зміст: вчити дітей уважно слухати вірш, відповідати на запитання за його змістом, добирати прикметники; удосконалювати вміння самостійно, виразно та осмислено промовляти знайомі вірші; закріпити знання про зимові явища, зимові свята та природозахисну діяльність людини; розвивати поетичний слух, бажання виразно читати вірш напам'ять, мовлення; виховувати природовідповідну поведінку.

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення)

Сніговичок
         Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей створювати виразні образи за допомогою ліплення конструктивним способом; пояснити зв’язок між пластичною формою й засобом ліплення; вчити планувати свою роботу: задумувати образ, ділити матеріал на потрібну кількість частин, різних за розміром, ліпити послідовно, починаючи з більших деталей. Сприяти розвитку естетичного сприйняття. Розвивати окомір, відчуття форми й пропорції. Виховувати прагнення виконувати роботу до кінця. 
       Матеріал: пластилін білого кольору, невеликі шматочки червого та чорного, стеки, дощечки для ліплення, серветки.

четвер, 22 грудня 2022 р.

Для вас батьки!

Консультація для батьків
 Граємо всюди
       Ігри - один із засобів виховання і навчання дітей дошкільного віку. Гра для дошкільників - засіб пізнання навколишнього. У грі дитина розвивається фізично, у неї виховується кмітливість, працьовитість, ініціатива. З допомогою ігор вихователь здійснює сенсорне виховання дітей, розвиває пізнавальні процеси (допитливість, розуміння взаємозв'язку найпростіших явищ тощо). Він використовує гру як засіб розвитку мислення, мови, уяви, пам'яті, розширення і закріплення уявлень про навколишнє життя. Враховуючи, що гра є провідною діяльністю дітей дошкільного віку, то в дитячому садку гру можна використовувати в освітній діяльності, в ході режимних моментів, в самостійній діяльності дітей. А як використовувати ігри в домашніх умовах?
Ігри на кухні
Використовуючи гру при організації повсякденних домашніх справ можна навчити малюка багато чого корисного і цікавого. Наприклад, при приготуванні обіду можна на кухні пограти з дитиною в такі ігри:
«Їстівне-неїстівне»
Мета: розвиток уваги, пам'яті, розширення словникового запасу.
Правила гри: Дорослий називає різні предмети (наприклад, картопля, ніж, виделка, торт, каструля і т. п.) дитина в свою чергу повинна відповідати «їстівне» або «неїстівне». Потім можна помінятися ролями.
 «Смачні» загадки (колір, форма, розмір)
Мета: розвиток пам'яті, мислення, уваги, логіки.
Правила гри: Батько пропонує дитині назвати продукти (предмети на кухні) певного кольору, форми, розміру.
«Відгадай»
Мета: формувати вміння думати і аналізувати, збагачувати мову, розвивати творче мислення, уяву, пам'ять.
Правила гри: Запропонуйте дитині відгадати предмет, описуваний вами, на задану тему. Потім хай спробує описати предмет дитина, а ви відгадуєте!
«Хто більше»
Мета: розвиток уваги, пам'яті, розширення словникового запасу.
Правила гри: Спільно з дитиною виберіть тему гру (наприклад: «Посуд») і по черзі називаєте посуд. Хто більше назвав, той і виграв!
«Назви лагідно»
Мета: формування навичок словотворення.
Правила гри: Батько називає будь-яке слово, а дитина повинна назвати його ласкаво, наприклад, моркву-морковочка, тарілка-тарілочка і т.д.
«Обзивалки»
Мета: розвиток мовлення, пам'яті, уваги, почуття гумору.
Правила гри: Спільно з дитиною вибираєте тему гри, наприклад, фрукти. І по черзі «ображаєте» один одного фруктами! (Ти - яблуко!, А ти - ананас! А ти - банан! Тощо)
Завдання на розвиток дрібної моторики:
1. розсортувати білу і червону квасолю;
2. викласти з квасолі яку-небудь фігуру, цифру, букву, слово...;
3. в мішечок покласти крупу (рис/гречка/горох) і дрібні іграшки з кіндер-сюрпризу. Вгадати на дотик знайдений в мішечку предмет;
4. порахувати скільки столових (чайних) ложок, наприклад, рису увійде в чашку, банку...
     Дитина дуже рада хвилинам, подарованим їй батьками в грі. Спілкування в грі не буває безплідно для малюка. Чим більше випадає дорогих хвилин у товаристві близьких йому людей, тим більше взаємини, загальних інтересів, любові між ними в подальшому.
Фантазуйте і грайте на здоров'я!

Давайте пограємось!

Дидактична гра "Зачаровані тварини"

Гурток «Грайлики - Читайлики» (раннє читання)

 Ознайомлення з літерою "Д"  
Буква Д . Слова на букву Д. Імена на букву Д.
 (українська абетка)
Буква Д. Вірш, загадки, ігрова вправа 
на звук [д]

Дитина у світі природи

Як малюки по ялинку ходили
       Програмовий зміст: вчити дітей дбайливо ставитися до природи, формувати у дітей правильне ставлення до об’єктів природи, знання дітей про дерево ялину та її цінність для природи та людини, розширювати знання дітей про хвойний ліс та його мешканців; розвивати фантазію, мислення, уяву, увагу, зв’язне мовлення та словниковий запас; виховувати бажання оберігати природу, співчуття до природи, вміння аналізувати та робити висновки про погане та хороше, виховувати інтерес до лісу та правила поведінки в ньому.
      Обладнання та матеріали: декорація зимового лісу, ялинки, Смурфик-Ліснячок, Зайчик, Білка, зображення планети з пеньками, дидактична гра "Домівка для тваринок", "Що їдять звірята".
Структура заняття
1. Емоційна хвилинка.
2. Подорож з Смурфиком-Ліснячком в ялинковий ліс.
3. Бесіда про ялинки.
4. Дидактична гра "Будиночок для тваринок".
5. Дидактична гра "Що їдять звірята".
6. Фізкультхвилинка "Ялинка - веселинка".
7. Гра "Прикрась ялиночку".
8. Підсумок.

середу, 21 грудня 2022 р.

Літературно-театралізована діяльність

Лялькова вистава «Коза-дереза»
      Мета: запропонувати дітям зануритись у казковий світ лялькового театру, подивитися повчальну історію про Козу-Дерезу; учити слухати і розуміти зміст художнього твору, емоційно сприймати зміст казки; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій. Виховувати інтерес до театралізованої діяльності.

Фізична культура

Утримування рівноваги на одній нозі.
Кидки м'яча двома руками
       Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; навчати утримувати рівновагу на одній нозі; вивчити кидки м'яча обома руками знизу; розвивати увагу, спритність, рівновагу, окомір; виховувати бажання виконувати фізичні вправи і берегти своє здоров'я.
      Інвентар: м'яч.

Розвиток мовлення

Зимові витинанки
         Програмовий зміст: уточнювати знання дітей про зимові явища природи; збагачувати активний словник епітетами, порівняннями, образними висловами; навчати висловлювати свої враження, правильно формулюючи вислів; розвивати граматичну правильність мовлення, удосконалювати звуковимову, активізувати та розширювати словник дітей за лексичною темою; розвивати увагу, мислення, пам'ять.
Структура заняття
1. Організаційний момент
2. Вірш А. Камінчука "Усі дерева в інії"
3. Бесіда
4. Вірш О. Шнуренко "Візерунки зими". Бесіда за змістом вірша.
5. Фізкультхвилинка "Зима в гостях"
6. Чистомовка (са-ас)
7. Дидактична гра "Добери слова"
8. Мовленнєва вправа "Яка? Який? Яке?"
9. Інтерактивна гра " Домалюй картини"
10. Підсумок.

вівторок, 20 грудня 2022 р.

Для вас батьки!


 

Самостійна художня діяльність

Ялинка
        Мета: заохочувати дітей до творчості, прояву самостійності у виборі засобів зображувальної дяльності; передавати образ прикрашеної новорічної ялинки, оздоблювати її обираючи різні матеріали; розвивати естетичне почуття; виховувати в дітей творчість, самостійність; викликати радісні почуття від святкового настрою.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Порівняння множин предметів.
 Орієнтування у просторі
       Програмовий зміст: удосконалювати в умінні рахувати предмети, порівнювати множини за кількістю, визначати на скільки більше, на скільки менше, порівно (однаково); вправляти в умінні орієнтуватись у просторі, закріпити понят­тя "ліворуч", "праворуч", використовуючи прийменники над, під, вище, нижче, поряд, за, поміж і тд. Розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять. Виховувати організованість, уміння слухати й розуміти запитання вихователя.
      Матеріал: презентація.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Привітання з малятами.
2. Розгляд кімнати з розкиданими іграшками.
3. Ігрова вправа "Порахуй полиці та іграшкина них".
4. Фізкультхвилинка.
5. Ігрова вправа "Знайди відміності".
6. Ігрова вправа "Хто, де знаходиться".
7. Підсумок заняття.

понеділок, 19 грудня 2022 р.

Музична розвага

Онлайн-розвага до дня Святого Миколая
(середні групи)
🤗Вітаю усіх з Днем святого Миколая! 
Нехай в житті трапляються дива й не зникає віра! Нехай святий Миколай принесе нам Переможний мир та поверне спокій, щастя й радість у наші домівки🙏

Прогулянка

Піший перехід до сосни
           Мета: Закріпити і поглибити знання дітей про сосну, як представника хвойних дерев. Збагачувати знання дітей про зимову пору року, про особливості існування та поведінку зимуючих тварин і птахів. Сприяти розвитку пізнавального інтересу до навколишнього світу; удосконалювати навички спостережливості, уваги, мислення. Виховувати бережливе та чуйне ставлення до живої природи, зокрема дерев, учити дітей бачити їх красу.

Конструювання

Різдвяна свічка (папір)
   Програмовий зміст: вчити самостійно виконувати готову роботу за зразком, вправляти дітей в умінні прямокутники складати у гормошку, а потім гармошку навпіл, удосконалити вміння вирізати фетіль (полум'я) приклеювати до гармошки, з'єднувати в центрі, утворюючи різдвяну свічку. Розвивати уяву, дрібну моторику рук, творчі здібності, акуратність в роботі. Виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця.
    Матеріал: аркуш кольорового картону формату А4, кольоровій папір або фоамінар, клей, ножиці, простий олівець, маркер.

Художньо-продуктивне образотворення (малювання)

Новорічна листівка
       Програмовий зміст: ознайомити вихованців із нетрадиційними техніками малювання, зокрема - малювання зубною щіткою (для малювання зубною щіткою потрібна густа, напівсуха гуашева фарба. Зубну щітку потрібно вмочити у фарбу. Доторкатися до аркуша паперу потрібно усім ворсом, щоб від кожної ворсинки залишався слід); учити малювати передаючи правильне розміщення, форми, коліру і пропорції малюнка; виховувати любов до природи, почуття естетичної насолоди, спостережливість, акуратність, увагу; збуджувати інтерес до творчої діяльності.

Ознайомлення із соціумом

Вчимося дружити
          Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про дружбу; розвивати здатність співпереживання, бажання прийти на допомогу; навчати домовлятися, просити та пропонувати допомогу; виховувати вміння по - справжньому дружити, уважно ставитися одне до одного.
Структура заняття
1. Привітання.
2. Презентація "Казковий дитячий садок".
3. Обмін інформацією.
4. Фізкультхвилинка.
5. Виведення правил дружби.
6. Правила примирення.
7. Прислів'я про дружбу.
8. Підсумок.

пʼятницю, 16 грудня 2022 р.

Цікаві уроки практичнрго життя

Хочу подивитися мультики
          Мета: закріплювати з дітьми правила користування телевізором; вчити уникати ситуацій, які пов'язані з небезпечним користуванням електрикою.

Фізична культура

Кидки м'яча двома руками знизу один одному
        Завдання: вправляти у ходьбі звичайним кроком, на зовнішній стороні стопи, змійкою; повторити стрибки з обруча в обруч; навчати кидків обома руками знизу один одному; розвивати уважність, спритність; виховувати бажання займатися фізичною культурою.
       Інвентар: 2 обручі, м'яч.

Цікавинки навколо

Музичний мультфільм для дітей
"Котик і півник"

Літературне+Театральне образотворення

Розповідання кураїнської народної казки 
"Котик і півник"
         Програмовий зміст: формувати вміння уважно слухати та частково переказувати художній твір, емоційно передавати діалоги героїв казки; формувати уміння давати характеристику вчинків персонажів; стимулювати вживання мовних і позамовних засобів виразності; сприяти розвитку пізнавальної та мовленнєвої активності, ініціативності, пам’яті та мислення; виховувати самостійність, доброзичливість, слухняність, почуття дружби та взаємодопомоги, вміння слухати один одного, уважно стежити за розповіддю.
Структура заняття
1. Привітання
2. Розповідання казки за ілюстраціями
3. Швидко-тест за змістом твору
4. Фізкультхвилинка
5. Дидактична вправа "Який герой..."
6. Дидактична вправа "Будь уважним"
7. Підсумок.

Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)

  Зайчикова та лисиччина хатка
          Програмовий зміст: вчити дітей передавати зображення хатинок зайчика та лисички, використовуючи різноманітні засоби і прийоми аплікації — за допомогою не традиційних матеріалів; розвивати відчуття кольору, форми; закріплювати правила і прийоми користування ножицями та іншим матеріалом. Розвивати творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; сприяти розвитку самостійності, охайності; збагачувати індивідуальний художньо-естетичний досвід кожної дитини. Виховувати, самостійність, радість від творчої роботи, чуйність.
         Матеріал: картон синього кольору, аркуш жовтого паперу, ватні полички, ватні диски, ножиці, клей з пензликом, серветка, білий маркер.

четвер, 15 грудня 2022 р.

Для вас батьки!

 Інформаційний лист 
Вчимося  користуватись ножицями
Поради батькам та різні заняття, що допоможуть дитині безпечно використовувати ножиці
      Уміння користуватись ножицями часто дається маленьким дошкільнятам нелегко. Адже для того, щоб оволодіти цією навичкою, дитина повинна вміти використовувати вказівний, середній і великий пальці окремо від безіменного й мізинця.             Незважаючи на те що діти починають користуватись ножицями вже із трьох-чотирьох років, повністю ця навичка розвивається в них тільки до шести років. Ви можете допомогти вашому дошкільнику оволодіти вмінням вирізати ножицями за допомогою спеціальних вправ, що розвивають дрібну моторику.
Як навчити дитину дошкільного віку користуватись ножицями
1. Розвивайте навички моторики
Є багато цікавих ідей для розвитку навичок дрібної моторики та двосторонньої координації дитини, застосовувати які необхідно з раннього дитинства, ще до того, як вона почне користуватись ножицями.
  • Нехай дитина переміщує кубики або інші предмети за допомогою кухонних щипців, їй це неодмінно сподобається.
  • Попросіть дитину вичавлювати воду з водної іграшки або губки під час купання.
  • Наповніть піпетку для закапування очей фарбою й попросіть дитину намалювати картину, потроху видавлюючи фарбу з піпетки.
  • Запропонуйте дитині пробивати діркопробивачем отвори в аркуші картону, це зміцнить її м'язи рук.
  • Нехай дитина частіше грає з пальчиковими ляльками-маріонетками. Це чудовий спосіб навчитись використовувати пальці окремо.
  • Дитині також сподобається рвати папір на дрібні шматочки. Це допоможе розвинути вправність і спритність.
  • Закріплення прищіпок по краях паперової або пластикової тарілки ідеально підходить для розвитку двосторонньої координації.
2. Вибирайте правильні ножиці
Обдумано підходьте до вибору відповідних ножиць для вашого малюка. Немає універсальних ножиць, які би підходили всім. Попросіть дитину випробувати ножиці, щоб переконатися, що вони досить гострі й підходять для її руки.
  • Ножиці для правшів і шульг. Ножиці, які ви купуєте дитині, повинні відповідати домінуванню однієї з її рук. Більшість ножиць розраховані на праворуких. Проте дитина-шульга повинна користуватися ножицями, призначеними спеціально для ліворуких. У ножиць для шульг верхнє лезо розташоване зліва, щоб дитина могла бачити лінію відрізу. Існують ножиці, які рекламуються як універсальні, але такі моделі можуть не дати шульзі чіткого огляду даної лінії.
  • Адаптивні ножиці. Дітям зі слабкими м'язами рук, особливими потребами або будь-якими іншими обмеженнями потрібні адаптивні ножиці. Існує кілька форм і конструкцій таких ножиць, які відповідають певним потребам. Бувають ножиці із пружиною, які самі розкриваються після стиснення; настільні ножиці для роботи користувачів з однією рукою й навчальні ножиці, які чудово підходять для навчання дитини правильно розташовувати ножиці в руці.
  • Безпечні ножиці. Деякі фахівці, які працюють з дітьми дошкільного віку, уважають за краще користуватись ножицями з тупими (закругленими) кінцями для початківців. Їх зазвичай називають безпечними ножицями. Купувати потрібно такі, які будуть добре різати папір, оскільки деякі з ножиць даного типу практично не ріжуть. Якщо дитині буде дуже важко різати папір, у неї може зникнути бажання навчитись вирізати ножицями.
3. Навчайте дитину правил безпечно використовувати ножиці
Важливо навчити дитину правил безпечно поводитися з ножицями й повторювати ці правила перед кожним заняттям з ними. Є два основних моменти, які слід особливо підкреслити. По-перше, діти повинні знати, що ножицями можна різати тільки папір і більше нічого. По-друге, стежте за тим, щоб дитина не ходила й не бігала з ножицями. Якщо малюку необхідно кудись піти, покажіть йому, як треба правильно тримати ножиці при ходьбі, тобто із зімкнутими лезами, у кулаці й кільцями догори. Його руки повинні знаходитись поруч з тілом.
4. Навчіть дітей правильно тримати ножиці
Почніть із правильного положення ручки ножиць у руці. Продемонструйте малюку правильний спосіб тримати ножиці й попросіть його повторити ваші дії. Вам, можливо, доведеться допомогти дитині розмістити пальці у відповідних отворах. Навчайте й показуйте, що великий палець завжди йде в менший отвір, а вказівний і середній – у більший отвір. У цьому вам можуть допомогти малюнки зі схематичним зображенням правильного положення ножиць у руці. Нехай дитина також тренується розтискати та стискати ножиці. Це допоможе їй знайти силу, необхідну для роботи з ними.
5. Вирізуйте з дітьми за лінією
Для того щоб дитина навчилася справлятися з ножицями, вона повинна спочатку навчитись різати за лінією. При цьому використовуйте щільний папір, а не занадто тонкий і легкий, що легко складається та згинається. Допоможіть малюку, на перших порах направляючи його руку своєю, доки він не оволодіє цим уміння на належному рівні.
6. Вирізання форм
Після того як ваша дитина засвоїть попередні етапи, вона може переходити до вирізання різних форм. Ви можете самі малювати різні форми й фігури фломастером з товстим наконечником або використовувати кольорові надруковані зображення трикутників чи квадратів, а також інших зображень.
7. Вирізання з поворотом паперу
Покажіть дитині, як треба вирізати, повертаючи папір. Допомагайте, коли вона буде пробувати однією рукою вирізати, а іншою повертати аркуш. Це допоможе їй навчитись не перевертати ножиці вгору «дном» (що відбувається досить часто). Навчіть її вирізати не поспішаючи, поступово, при цьому контролюючи стан і ножиць, і паперу.
8. Вирізуйте весело
Перетворіть навчання працювати з ножицями на веселу та творчу гру. Тримайте під рукою клей і фломастери, щоб дитина могла вирізати, наклеювати й розфарбовувати.
Ось ще кілька цікавих ідей:
  • Вирізання змійкою. Нехай ваша дитина складе папір так, щоб вийшла велика й довга змійка, а потім розріже її на більш дрібні змійки.
  • Бахрома. Нехай дитина надрізує краї кольорового паперу, щоби зробити стильну підставку або капелюх з бахромою.
  • Мистецтво колажу. Вирвіть сторінки зі старих журналів і попросіть дитину вирізати з них різні форми, а потім наклеїти їх на папір і створити свій власний витвір мистецтва.

Гурток «Грайлики - Читайлики» (раннє читання)

 Закріплення знань про літеру "Ґ"

Перейдіть за посиланням:  https://youtu.be/myF3SonlTX

Дитина у світі природи

Казка казкою, а в ній наука
             Програмовий зміст: розширити та систематизувати знання дітей про природу, розширити та систематизувати знання дітей про природу; формувати елементарні знання, вміння і навички поведінки в різних ситуаціях, дати дітям знання про небезпечні предмети та явища довкілля, особливості стосунків між людьми; вчити неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки в природі, вдома, на вулиці, з іншими людьми; розвивати обачність, обережність; виховувати скромність, дисциплінованість, уважність, слухняність, почуття відповідальності за свої дії.
          Матеріал: картинки з казок, метелики з лісової галявини.
Структура заняття
1. Організаційний момент "Жили-були" - подорож по казках.
2. Мандрівка з різнокольоровими метеликами з лісової галявини.
3. Зупинка 1 Казка "Кицин дім".
4. Зупинка 2 Казка "Вовк і семеро козенят".
5. Зупинка 3 Казка "Півник та двоє мишенят".
6. Фізкультхвилинка.
7. Зупинка 4 Казка "Вінні-Пух".
8. Зупинка 5 Казка "Колобок".
9. Підсумок.

середу, 14 грудня 2022 р.

Давайте пограємось

  Казкова вікторина
 (цікаві завдання до казки)

Для вас батьки!

  Поради для батьків

Музична розвага

Лялькова вистава «Лист Святого Миколая»
      Мета: розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в дітей любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.

Перейдіть за посиланням: https://yulyusus.blogspot.com/2022/12/blog-post_58.html

вівторок, 13 грудня 2022 р.

Фізична культура

Стрибки з обруча в обруч. 
Кидки м'яча об підлогу і ловіння його
          Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з різними положеннями рук; повторити кидки м'яча об підлогу і його ловлення; навчати стрибків з обруча в обруч; розвивати рівновагу, спритність, увагу, організованість; виховувати бажання виконувати фізичні вправи.
           Інвентар: 2 обручі, м'яч.

Розвиток мовлення

В гостях у казки
         Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей переказувати вже знайомі казки за частинами, малюнками, визначати початок і кінець казки, головних героїв, інтонаційно передавати їх розмову; учити добирати до іменників прикметники та дієслова, що характеризують головного героя та його трудові дії; активізувати активний словник прислів'ями за темою; виробляти у дітей інтонаційну виразність мовлення (оклична, питальна), вправляти в умінні передавати за допомогою інтонації різний настрій героїв, їхній емоційний стан; вправляти в звуконаслідуванні головних герїв; розвивати діалогове мовлення; виховувати оцінювальних ставлення до героїв казки.
Структура заняття
1. Привітання
2. Дидактична вправа "Впізнай казкового героя"
3. Дидактична вправа "Склади речення"
4. Подорож казками
5. Фізкультхвилинка
6. Дидактична вправа "Казковий ланцюжок"
7. Дидактична гра "Я почну, а ти продовж"
8. Підсумок.