Шукати в цьому блозі

понеділок, 31 жовтня 2022 р.

Конструювання

 Багатоповерхівка (конструктор LEGO)
  Мета: вчити дітей споруджувати високі споруди з перекриттями, за зразком, закріпити назву будівельного матеріалу, визначати, з яких деталей зроблені окремі частини споруди, в якій послідовності її виконувати, познайомити з поняттям «фундамент». Викликати інтерес та повагу до праці будівельника. Розвивати дрібну моторику рук, пам'ять, мислення, уважність. Виховувати наполегливість, доводити розпочату справу до кінця.
       Обладнання:  конструктор LEGO.

Художньо - продуктивне образотворення (малювання)

Дім, в якому я живу
     Програмовий зміст: учити дітей малювати будинок, використовуючи різні лінії (вертикальні, горизонтальні), правильно передавати відносні розміри;розміщувати його на всьому аркуші паперу. Розвивати самостійність, охайність у роботі. Виховувати бажання малювати.
    Обладнання: аркуш паперу А4, гуашеві фарби на вибір дитини, пензлик, серветки, стаканчик з водою.

Ознайомлення із соціумом.

Вінниця моє місто
       Програмовий зміст: поглибити й активізувати знання дітей про рідне місто; закріпити знання про власну адресу, про назви вулиць, парків, визначних місць Вінниці; формувати вміння слухати інших дітей під час обговорення; спонукати дітей виявляти інтерес до історії рідного міста; розвивати мислення, звя’зне мовлення, пам’ять, увагу; виховувати в дітей любов до рідного міста.
Структура заняття
1. Привітання
2. Історія виникнення Вінниці.
3. Презентація "Вулицями рідного міста"
4. Фізкультхвилинка
5. Обмін інформацією " Моє улюблене місце у Вінниці"
6. Дидактична вправа "Назви свою адресу"
7. Підсумок.
           

неділю, 30 жовтня 2022 р.

Прогулянка

Піший перехід  до осіннього квітничка
       Мета: вчити пізнавати рослини, які ростуть в осінньому квітнику, впізнавати за зовнішним виглядом (листя, квіти). Закріплювати знання про квіти - чорнобривці,  хризантеми; збагачувати словник дитини; виховувати інтерес до пізтнання природи.

пʼятницю, 28 жовтня 2022 р.

Цікаві уроки практичного життя

 Корисні підказки. Геть, біда!
        Програмовий зміст: уточнити уявлення дітей про те, що часом трапляються життєві негаразди, які слід пережити; формувати вміння осмислювати і оцінювати ситуацію, розуміти мотиви поведінки і співвідношення цих мотивів з існуючими нормами поведінки; познайомити із варіантами вирішення неприємностей. Розвивати у дітей емпатію та бажання бути потрібним людям, вміти радіти з успіхів інших, співчувати невдачам; розвивати увагу, уяву, мислення, моральні якості. Виховувати у дітей моральні якості – любов до людей, друзів; пошану до батьків і старших; схильність безкорисливо чинити добро.

Фізична культура

Стрибки на місці на одній нозі.
Ходьба змійкою між кубиками
           Завдання: навчати стрибків на місці на одній нозі; повторити ходьбу змійкою між кубиками; розвивати вміння зберігати рівновагу, м'яко приземлюватися; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я та бажання займатися фізичною культурою.
           Інвентар: кубики.

Літературне +театральне образотворення

Розповідання української народної казки
 "Лисиця і Журавель"
         Програмовий зміст: учити дітей емоційно сприймати зміст казки, співпереживати її героям; продовжувати вчити уважно слухати казку, відповідати на запитання за її змістом, запам'ятовувати окремі подробиці, що стосуються героя, ситуацій, у яких він опиняється; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом художнього твору реченнями з трьох-чотирьох слів; збагачувати словник словами-назвами, словами-діями; виховувати допитливість, інтерес до художніх творів.
         Матеріал: ілюстрації до казки "Лисиця та Журавель", прислів'я.
Структура заняття
1.Організаційний момент
2.Загадки
3.Розповідання казки "Лисиця та Журавель"
4.Бесіда за змістом казки
5.Фізкультхвилинка
6.Прислів'я про дружбу
7.Підсумок

Художньо - продуктивне образотворення (аплікація)

 Осінні гостинці для друзів
        Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про природні явища в довкіллі — збирання врожаю у садку фруктів; закріплювати знання, отримані про фрукти, вміння розрізняти силуети фруктів; продовжувати навчати техніки аплікації — викладання, приклеювання; закріплювати уявлення просторового орієнтування «один біля одного»; збагачувати враження від образотворчої діяльності. Розвивати вміння розрізняти поняття — «плоди», «фрукти», «колір», «форма». Розвивати дрібну моторику, творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; сприяти розвитку самостійності. Виховувати цікавість до занять з аплікації.
         Матеріал: лялька Оксанка; фрукти в кошику; кольоровий папер, клейс, пензлики для клею; підставки для пензликів; серветки

четвер, 27 жовтня 2022 р.

«Грайлики - Читайлики» (раннє читання)

Ознайомлення з літерою «Б»
          Завдання: ознайомити дітей із графічним зображенням та назвою літери Б; впізнавати її серед інших букв,  учити  відгадувати загадки на буквою Б,  вправляти у вмінні визначати  літеру  у словах на початку, в середині. та в кінці слів; розширити знання про навколишній світ; розвивати пам'ять, мислення, кмітливість; збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Пропоную вивчити  з дітками  віршик про Білочку:

Білка в лісі стриб та стриб
І знайшла великий гриб.
А додому принесла –
Гриб не влазить до дупла.
Довелося білочці
Гриб сушить на гілочці.

Давайте пограємось!

Дидактична гра 
З якого дерева листячко? 
      Мета: учити дітей добирати листочки до дерев та правильно їх називати; розвивати зорову пам'ять, увагу. 

Для вас батьки!

Консультація для батьків
Як розповісти дітям 
про операцію об'єднаних сил
       Війна приносить в життя дітей втрату, невизначеність, активізує страх та тривогу. Діти втрачають звичну повсякденність та впорядкованість життя. Зазвичай відчуття безпеки та захищеності діти шукають у своїх батьків.
Пропонуємо кілька порад щодо того, як підійти до розмови з дитиною про війну.

Надавайте інформацію відповідно до віку дитини та подбайте, щоб вона не ре травмувала дитину
       Діти з найменшого, дошкільного віку, мають право знати, що відбувається у їхній країні, але дорослі також мають відповідальність убезпечити їх від небезпечного контенту. Говоріть з дітьми зрозумілою їм мовою, через казки та історії, де, наприклад, козаки боролися проти зла, захищали свою землю (“Котигорошко”, “Чарівні історії про козаків” тощо). Під час розмови стежте за реакціями дитини та будьте чутливими до її рівня тривоги. Це нормально, якщо ви дуже переживаєте через те, що відбувається, але пам’ятайте, що діти сприймають емоційні сигнали від дорослих, тому говорячи з дитиною, намагайтеся тримати контроль над емоціями. Нагадайте, що багато людей наполегливо працюють не лише в Україні, а й у всьому світі, щоб закінчити війну.

Яких правил варто дотримуватись?
    Під час війни діти будь-якого віку мають дотримуватись дисципліни та знати порядок дій у випадку непередбачених обставин. Для цього їм треба пояснити, що таке повітряна тривога, тривожний рюкзак, як звучить вибух та як реагувати на нього.
       Потрібно показати, що дитина має взяти з собою в сховище, та як себе там поводити. Знання позбавляють зайвої тривоги та хвилювань. У сховище треба брати теплий одяг та їжу, щоб почуватись комфортно. Також брати улюблену книгу чи іграшку. Дитина має знати, що у сховище йдуть, бо це безпечне місце.

Як зрозуміти, що дитині потрібна допомога?
     Наслідки війни можуть впливати на дитину по-різному. Це може проявлятись у погіршенні сну, апетиту, кошмарах та зміні активності. Дитина може бути надміру агресивна, влаштовувати істерику. Спочатку допомогу мають пропонувати батьки — запитати у дитини, чи їй щось потрібно. Якщо ж дитина відмовляється говорити, стає замкнутою — звертатись до психолога.

Дбайте про медіагігієну та медіаграмотність вашої дитини в умовах війни
    Будьте уважними до того, яку інформацію отримують діти, прислухайтеся до їхніх розмов, аналізуйте їхні запитання до вас. Діти можуть отримувати інформацію з різних джерел, тому важливо уточнювати у вашої дитини, звідки вона дізналася ту чи іншу інформацію і якщо вона неточна або неправдива - виправити це. Можна почати з таких запитань: «Це цікава думка. Розкажи, чому ти так думаєш?», «Мені важливо почути твою думку про це…», «Як ти думаєш, де ми можемо отримати більше інформації про це?». Навчіть дитину тому, що таке медіаграмотність та критичне мислення, розкажіть про те, як і для чого можуть поширюватися фейки. Саме тоді, коли дитина запитує, висуває гіпотези, шукає причини - вона мислить, важливо скеровувати дитину та вчити перевіряти знайдену інформацію у різних джерелах, які вважаються достовірними. Нагадайте дитині, що вона може поговорити з вами чи іншим значимим дорослим, коли захоче.

Обмежте потік новин
   Подумайте про те, щоб вимикати новини при дітях дошкільного або молодшого шкільного віку. Новинний контент наразі є травмуючим для них, може викликати багато занепокоєння та підсилювати тривогу і страх. З дітьми середнього шкільного віку та підлітками ви можете використовувати перегляд новин як можливість обговорити, що відбувається в країні та у вашій громаді зокрема з використанням вищезазначених порад. Також подумайте, як і що ви говорите про ситуацію з іншими дорослими, особливо коли дитина може це чути або бути присутньою під час розмови. Намагайтеся, наскільки це можливо, ввечері, замість перегляду новин з дітьми, робити з ними релаксаційні вправи, грати в ігри, дивитися мультфільми або читати казки разом.

Зосередьте увагу на допомозі
    Дітям важливо знати, що люди допомагають одне одному. Розкажіть, до прикладу, про роботу волонтерів, які надають підтримку всім, хто її потребує, або про те, що робить територіальна оборона. Якщо дошкільня або дитина молодшого шкільного віку захоче підтримати тих, хто допомагає, намалювавши малюнок, плакат або написавши вірш - підтримайте її у цьому. Підлітки можуть виявити бажання приєднатися до роботи у гуманітарному штабі чи іншій діяльності. Розкажіть їм, як це зробити, і пам'ятайте, що безпека вашого підлітка - понад усе. Відчуття того, що ми всі робимо щось для наближення перемоги, надає відчуття єдності та приносить стишення і психологічний комфорт.

Слідкуйте за станом дитини
     Оскільки війна триває і новини про воєнні події оточують нас звідусіль, триваючи нон-стоп, важко зосередитися на чомусь іншому. Водночас ви - батьки, найбільш значимі люди та орієнтир для своєї дитини, а їй вкрай важливо, щоб ви цікавилися й новинами із її життя. Продовжуйте спостерігати за станом дитини, запитуйте час від часу: «Як у тебе справи?», «Як ти почуваєшся?», «Що в тебе нового? Чи ти знаєш, як справи у …(ім’я друга/подруги дитини?«, «Чи є у тебе питання, які б ти хотіла/хотів обговорити?».

Подбайте про себе
    Обмежте своє перебування в мережі та читання новин, наскільки це можливо. Натомість зосередьтеся на якомусь важливому завданні або робіть те, що допомагає розслабитися та відновитися. Діти зрозуміють реакцію дорослих на новини, тому якщо ви справляєтеся з ситуацією - це допомагає і дітям.

Дитина у світі природи

Осіння феєрія
        Програмовий зміст: Систематизувати уявлення дітей про пору року – осінь, про послідовність змін у природі восени; підсумувати знання дітей про зміни, що відбуваються з деревами восени: листя змінює колір, опадає. Вправляти у розрізненні листя і плодів дерев за зовнішніми ознаками. Закріпити знання правил поведінки в природі, формувати елементи наукового пізнання світу; закріпити назви осінніх місяців; пов’язати народну мудрість із характерними ознаками осені. Розвивати спостережливість, кмітливість. Виховувати дбайливе ставлення до природи та бережне ставлення до неї. Виховувати естетичне почуття, почуття пошани, почуття колективізму. Виховувати бажання допомагати природі за потреби.
    Матеріал: осіннє листя, природний матеріал, лялька Лісовичок, дидактичні ігри.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Подорож в осінній ліс.
2. Перегляд осінньої картини.
3. Зустріч з лічовичком.
4. Гра "З якого дерева плоди?"
5. Пальчикова гімнастика "Будемо збирати листя".
6. Дидактична гра "Мій листочок красивий тому, що..."
7. Підсумок.

середу, 26 жовтня 2022 р.

Для вас батьки!

Міні-майстер-клас для батьків
Як зміцнити психічне здоров’я вашої дитини
            Коли слід починати думати про психічне здоров’я своєї дитини? Як ви можете сприяти позитивному психічному здоров’ю в своїй родині вже сьогодні?
            Психологиня та фахівчиня з розвитку дитини доктор Ліза Дамур відповідає на ці та інші запитання 
👉 https://bit.ly/3Mlcnn8

Літературно-театралізована діяльність

Марія Пономаренко
Осінь пензлика взяла
       Мета: учити дітей емоційно відгукуватися на образний зміст та поетичну форму вірша;  збагачувати образний словник; формувати вміння виражати емоційний стан та запропонувати створити свою картину осені.  Розвивати уяву, фантазію, мислення.  Виховувати любов до природи, бажання бачити, помічати красу осінніх пейзажів.

Фізична культура

Стрибки на обох ногах, просуваючись вперед
        Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, малим кроком, широким кроком; навчити стрибків на обох ногах, просуваючись вперед; розвивати уважність, рівновагу та м'яке приземлення під час стрибків; виховувати бажання до виконання спортивних вправ.

Розвиток мовлення

                            Осінь - радісна пора
      Програмовий зміст: удосконалювати вміння дітей складати описові розповіді за картиною; закріплювати знання назв птахів, дерев, їхніх складових і функцій; сприяти розвитку пояснювального мовлення; розвивати вміння правильно вдихати і видихати повітря; стимулювати вживання повних речень; розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити; активізувати словник дітей складними словами; виховувати вміння активно співпрацювати з вихователем.
Структура заняття
1. Загадка про осінь
2. Розгляд картини "Осінь". Складання описових розповідей
3. Дихальна вправа "Осінній вітер"
4. Дидактична гра "Склади дерево з частин"
5. Фізкультхвилинка
6. Дидактична гра "З якого дерева листочок?"
7. Дидактична гра "Перелітні - зимуючі"
8. Підсумок


вівторок, 25 жовтня 2022 р.

Для вас батьки!

 Пам'ятка для батьків

Будь здоровим!

Руханка "Справжній друг"

Самостійна художня діяльність

Танок осіннього листя
       Мета: спонукати дітей до спостереження за природою рідного краю та відтворення вражень від кружляння жовтих листочків засобами музичної та зображувальної діяльності; розвивати уяву; виховувати спостережливість, естетичний смак.
       Обладнання :матеріал для зображувальної діяльності

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)

Величина предметів: 
порівняння за довжиною, шири­ною.
Кількісна лічба
        Програмовий зміст: закріпити вміння порівнювати предмети за величиною: довжиною й шириною методом накладання, розуміти слова стіль­ки, скільки, порівну, вирази більше на один, менше на один; удосконалити вміння розрізняти геометричні фігури; вправляти в кількісній лічбі в межах 3. Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати інтерес до математики.
         Матеріали: демонстраційний: презентація
Структура заняття
1.Організаційний момент. На гостину до Петрика і Оленки.
2. Гра "Назви геометричні фігури"
3. Гра «Порівняй предмети на картинках» (величина)
4. Гра "Роздай ведмедикам м’ячики"
5. Фізкультхвилинка.
6. Гра «Смачне морозиво» (кількісна лічба).
7. Підсумок заняття.

понеділок, 24 жовтня 2022 р.

Прогулянка

Піший перехід
  В гості до берізки
      Мета: вчити дітей розуміти красу природи та милуватися нею, продовжувати знайомити дітей з природними об'єктами навколишнього світу; виховувати естетичні почуття та пізнавальний інтерес до живого довкілля, учити малят уважно слухати дорослого; розвивати у дітей допитливість, уміння спостерігати, відгадувати загадки; удосконалювати творчу уяву дітей, їх рухову активність та координацію; сприяти збагаченню словникового запасу дітей. Формувати уявлення про осінні зміни в неживі природі, учити помічати ознаки сезону.

Художньо - продуктивне образотворення

Чарівні листочки
          Програмовий зміст: донести до дітей барвисту красу "золотої осені". Вчити дітей малювати технікою, яка називається "штампування", наносити фарбу на зворотню сторону листочками всередині до країв, самостійно добиратися потрібні листочки та гармонійно поєднувати всі кольори; створювати сюжет, домальовуючи пензликом дрібні деталі, яких не вистачає на малюнку. Розвивати уяву, образне мислення. Виховувати любов до природи, бажання відтворювати свої фантазії на папері.
        Обладнання: аркуш паперу А4, гуашеві фарби, пензлик, стаканчик з водою, серветки, засушені листочки різних дерев.

Ознайомлення із соціумом

Поговоримо про вічливість
    Програмовий зміст: учити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість, формувати уявлення дітей про важливість толерантної взаємодії. Розпоаісти, що першим вітається чоловік, хлопчик. Сприяти набуттю дітьми досвіду позитивного спілкування, вміння диференціювати емоції. Спонукати дітей до збереження життєрадісного, дружелюбного стану, до оцінювання власних вчинків з погляду їх наслідків для фізичного та емоційного стану іншої людини і самого себе.
Структура заняття
1. Організаційний момент.
2. Вірш "В лісі жив Зайко-гультяй..."
3. Слова вітання.
4. Слова подяки. Вправа "Я кажу.."
5. Слова прохання. Вправа "Так чи ні"
6. Часом слід перепросити.Мирилка.
7. Слова прощання.
8. Підсумок.

Конструювання

Пригоди золотого листочка 
(природній матеріал)
    Мета: вчити складати композицію з осінніх листків, бачити образ в природному матеріалі, творчо доповнювати композицію деталями, розвивати фантазію і творчість.
    Матеріал: осіннє листя, фломастери, заготовлені очки, пластилін.

пʼятницю, 21 жовтня 2022 р.

Для вас батьки!

 Консультація для батьків
Кого називають патріотом?
Патріотичне почуття за своєю природою – інтегральне, оскільки об’єднує в одне ціле всі сторони розвитку особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, фізичну.

Воно формується поступово під впливом навколишнього середовища та інших виховних чинників. Бути патріотом – означає любити материнську мову, свій дім, батьків і усіх людей, природу рідного краю, звичаї, шанувати традиції народу, людську працю, прагнути не лише зберігати духовні скарби народу, а й примножувати їх. Саме ці проблеми і є визначальними у громадському вихованні дітей дошкільного віку.

Патріотизм – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині – Батьківщини – не тільки розумом, а й передусім серцем…
Патріотизм починається з любові до людини.
Патріотизм починається з колиски
(Василь Сухомлинський)

Людина сильна своєю громадянськістью, своїми почуттями любові до рідної землі, до духовних надбань свого народу..
Дитина набирається вражень та знань про навколишнє: про близьких людей, про свою милу Батьківщину, які залишають у душі її незабутні спогади на все життя. З ранніх років закладати в малюка готовність захищати й примножувати здобутки народу, рідного краю. Як відомо, у житті є різні цінності. Але є й такі святині, які ні з чим не можна зіставити і порівняти. Вітчизна, ввіданість рідній землі й народові.

Виховання любові до своєї країни ми поєднуємо з поданням дитини елементарних знань про державу і право, про національну символіку – Державний герб, Прапор, Гімн, з вихованням поваги до символів української держави. Ознайомлення дітей зі звичаями, традиціями, народними обрядами, малими жанрами фольклору.

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. У цьому зв’язку, як нам здається, величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

До основних завдань патріотичного виховання  дошкільнят належать:
• формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому, сім’ї, дитячого садка, міста);
• формування духовно-моральних взаємин;
• формування любові до культурного спадку свого народу;
• виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;
• почуття власної гідності як представників свого народу;
• толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

При ознайомленні з природою рідної країни акцент робиться на її красі, розмаїтті, багатстві, на її особливостях. Діти повинні отримати уявлення про те, які  тварини живуть в наших лісах, які ростуть дерева, за яким деревом можна відразу визначити Україну („Без верби і калини нема України”), які квіти цвітуть на українських полях і луках (кульбабки, волошки, маки).

Важливим напрямком роботи по вихованню любові до Батьківщини є формування у дітей уявлень про людей рідної країни.
Перш за все необхідно згадати тих людей, які прославили нашу країну – художників, композиторів, письменників, винахідників, вчених, мандрівників, філософів, лікарів (вибір залежить від вихователя). Необхідно на конкретних прикладах, через конкретних людей познайомити дітей з „характером” українського народу (творчі здібності, вмілість, пісенність, гостинність, доброзичливість, чутливість, вміння захищати свою Батьківщину).

У народі кажуть: добрий приклад — кращий за сто слів. Втілюючи цей мудрий педагогічний прийом у життя, педагогам необхідно запрошувати до дитсадка відомих людей, фахівців, чиї справи гідні наслідування та популяризації і можуть стати прикладом для малят. Діти бачать, що звичайні люди, які їх оточують, пишуть гарні вірші, випікають смачні хліби, керують складними машинами та механізмами, виборюють нагороди у спортивних змаганнях тощо. Тож і наші малюки, коли виростуть, стануть особистостями. Цікавими і повчальними є заняття, спрямовані на прищеплення шанобливого ставлення до різних професій та власне праці, зокрема екскурсії на сільськогосподарське виробництво. Малюки, спостерігаючи, як вирощується хліб, і переконуються, як багато терпіння, енергії та вміння докладають люди, аби на столі з’явилися смачні булочки.

Наочними та вельми цікавими для дітей є заняття з теми “Праця твоїх батьків”. На них ведеться щира й цікава розмова про батьківську роботу, яка дуже корисна для суспільства. Провідною у цих бесідах є думка про працьовитість українців як їхня національна риса.

Неабияке значення для виховання свідомого громадянина є прищеплення шанобливого ставлення до героїв війни, ветеранів, до пам’яті про тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну; поваги до воїнів — захисників, кордонів Батьківщини. Діти з щирою вдячністю йдуть разом із батьками та вихователями до обеліска Слави, покладають квіти. Дуже великий вплив мають бесіди, зустрічі з ветеранами, екскурсії, використання пісень, віршів, наочного матеріалу. Добре коли після кожного заходу малята беруть у руки олівці та фарби й відтворюють свої враження в образотворчій діяльності.

Цікаві уроки практичного життя

Як зрозуміти іншого
      Мета: формувати уявлення про життя і взаємодії у суспільстві; закріпити знання про елементарні правила спілкування; формувати позитивне ставлення до оточення; розвивати вміння спілкуватися з однолітками, близькими; розвивати емоційний інтелект вихованців; виховувати почуття поваги та взаємоповаги.

Фізична культура

Стрибки на місці на обох ногах.
Ходьба з рухами рук угору і вниз
        Завдання: навчати стрибків на місці на обох ногах; повторити ходьбу звичайним кроком, малим кроком, широким кроком; ходити з рухами рук угору і вниз; розвивати вміння тримати рівновагу, м'яко приземлюватися на підлогу; виховувати бажання займатися фізкультурою.

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення )

Миска та глечик
      Програмовий зміст: забезпечити приємну емоційну атмосферу, добрий настрій, зацікавленість для досягнення успіху кожною дитиною; формувати вміння працювати з пластиліном; уміння скочувати пластичний матеріал в кульки коловими рухами долонь, сплющувати кулі на диск для отримання форми мисочки й піднімання (загинання) бортиків та прямими рухами товсту ковбаску, витягуючи пальцями один край для утворення горлечка глечика. Розвивати творчі здібності, дрібну моторику, відчуття форми. Виховувати творчу активність, акуратність, любов та цікавість до роботи.
       Матеріал: ілюстрації до казки "Лисичка та Журавель"; картинки мисочки, глечика, пластилін дощечка-(підкладка), серветка.                                                                                                  

Літературне +Театральне образотворення

Розучування вірша М. Познанської
"Про нашу Україну"
        Програмовий зміст: вчити дітей запам'ятовувати вірш за допомогою мнемотаблиці, вчити уважно слухати текст, розуміти зміст та відповідати на запитання вихователя за змістом твору; розширити та закріпити знання дітей про рідну землю. Розвивати зв'язне мовлення, мислення, пам'ять, творчу уяву;виховувати почуття любові до рідного краю, Батьківщини; викликати бажання поповнювати свої знання про Україну.
        Матеріал: мнемотаблиця до вірша М. Познанської"Про нашу Україну", прислів'я про Батьківщину, ілюстрації до теми.
                                   Структура  заняття
1.Організаційний момент.
2."Подорож до чудової країни"
3.Прислів'я про рідну землю
4.Розучування вірша М. Познанської"Про нашу Україну"
5.Бесіда за змістом вірша
6.Фізкультхвилинка
7.Повторне читання вірша
8.Читання вірша за бажанням дітей
9.Підсумок.


четвер, 20 жовтня 2022 р.

Дитина у світі природи

       Калина - символ України
    Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з народним символом - калиною, дати знання про те, що калина - лікарська рослина; переглянути як змінюється кущ калини протягом року та які ягоди є на ньому; виховувати інтерес до об'єктів природи, патріотичні почуття на основі знайомства з народними символами України, почуття любові до рідного краю.
        Матеріали: зображення калини.
     Структура заняття
1. Сюрпризний момент. Прихід в гості дівчинки.
2. Відгадування імені дівчинки за допомогою загадки.
3. Загадки про калину.
4. Бесіда - розповідь "Символічне значення калини".
5. Розгляд калини у кошику.
6. Пальчикова гімнастика "Червона калина".
7. Підсумок.

середу, 19 жовтня 2022 р.

Цікавинки навколо

Розповідь про вербу і калину - народні символи України

Давайте пограємось

Дидактична гра
"Яка Україна?"

Фізична культура

Підкидання м'яча угору й ловіння його. 
Ходьба по мотузку
       Завдання: навчати підкидати м'яч й ловити його; повторити ходьбу по мотузку; розвивати окомір та рівновагу; виховувати бажання виконувати фізичні вправи та берегти здоров'я.
       Інвентар: м'яч, мотузок.

Розвиток мовлення

Два кольори мої, два кольори
     Програмовий зміст: поглибити і закріпити знання дітей про Україну; продовжити знайомити їх з вишиванням як одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва, кольорами та орнаментами українського національного одягу; збагачувати словниковий запас вихованців; учити будувати прості речення; розвивати естетичний смак, відчуття краси; виховувати повагу до традицій українського народу, прищеплюватм любов до народного мистецтва.
Структура заняття
1. Привітання. Лист від бабусі. Вірш
2. Розгляд ілюстрацій
3. Розповідь про значення кольорів та орнамента у вишиванні
4. Фізкультхвилинка
5. Мовленнєва вправа "Яка вишиванка"
6. Вірш " Одягнули вишиванку"
7. Підсумок.

вівторок, 18 жовтня 2022 р.

Самостійна художня діяльність

Янгол-мотанка
         Мета: вчити дітей вирізати ножицями клаптики тканини, попередньо склавши її по діагоналі, правильно тримати ножиці і правильно діяти ними; перев'язувати мотанку ниткою, роблячи їй крила. Спонукати дітей самостійно виготовляти янгола-мотанку. Розвивати творчість дітей, уяву, дрібну моторику рук. Виховувати увагу, акуратність, почуття радості від виконаної роботи, патріотизм.
        Обладнання:
клаптики тканини синього та жовтого кольорів, нитка, паперова серветка, ножиці.

Фізична культура на повітрі

           Комплекс загально - розвиваючих вправ

 "З обручем" (15.10 по 31.10)

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)

Геометричні фігури.
 Орієнтування в часі: спочатку, потім
      Програмоаий зміст:  формувати вміння розрізняти й правильно називати частини доби: ранок, день, вечір, ніч; продовжувати вчити дітей розрізняти й називати геомет­ричні фігури: круг, квадрат, трикутник; орієнтуватися в часі, правильно вживаючи слова спочатку, потім; вправляти в порядковій лічбі в межах 3; розвивати довільну пам’ять; ви­ховувати спостережливість.
      Матеріали: картинки із зображенням частин доби: сонце встає, сонце високо в небі, сонце сідає, на­дворі темно; казка «Колобок», ілюстрації до казки; набір геометрич­них фігур (квадрат,  трикутник,  круг).
Структура  заняття
1. Психогімнастика.
2. Гра «Що спочатку, що потім» (частини доби).
3. Гра «Колобок»
4.  Фізкультхвилинка.
5. Гра «Склади казку»
6. Підсумок заняття.


Цікавинки навколо

Державні символи України. 
(мультик для дітей)

понеділок, 17 жовтня 2022 р.

Прогулянка

 Піший перехід до калини
     Мета: познайомити дітей з народним символом – калиною, із символічним значенням калини в українській народній творчості та національних традиціях; узагальнити і розширити знання дітей про народний символ України – калину, читаючи легенду; розвивати пізнавальний інтерес до обрядів, звичаїв Батьківщини, вміння спостерігати і бачити прекрасне в навколишньому; виховувати цікавість до народної творчості, любов до рідної країни; допомогти дитині усвідомити свою приналежність до рідного народу, його історії, культури, традицій.

Художньо - продуктивне образотворення (малювання)

Калина
      Програмовий зміст: продовжувати формувати знання дітей про Батьківщину, збагачувати знання про народний, рослинний символ - калину; показати її красу, розмаїття її зображення в народній творчості; учити розуміти та поважати народні традиції, пов'язані з калиною; активізувати техніку малювання кетягів калини за допомогою тичка; розвивати мислення, здорове сприйняття. Виховувати почуття приналежності до свого народу, любов і повагу до традицій та звичаїв рідного краю.
       Обладнання: аркуш паперу А4, гуашеві фарби, пензлик, серветки, стаканчик з водичкою, паперові серветки, тичок.

Ознайомлення із соціумом

 Ми діти - козацького роду
   Програмовий зміст: ознайомити дітей з історією виникнення козацтва; розширити та поглибити знання дітей про Запорізьку Січ, козаків, їх побут, звичаї, традиції; розвивати інтерес до історії України, гордість за своїх предків; виховувати у дітей шанобливе ставлення до запорізьких козаків, спонукати до наслідування їх кращих рис.
                                          Структура заняття
1. Привітання
2. Розгляд ілюстрацій. Вірш про козаків
3. Розповідь вихователя про козаків
4. Фізкультхвилинка
5. Презентація. Бесіда за змістом.
6. Підсумок.

Конструювання

Віночок-оберіг з соняхів (папір)

   Мета: вчити самостійно виконувати  роботу за зразком, вправляти дітей робити нескладні композиції з вирізаних квітів, листочків; удосконалити вміння вирізати квіти за шаблоном, дотримуючись техніки безпеки у роботі з ножицями. Розвивати моторику рук, пальців; розвивати  уяву, творчі здібності, акуратність в роботі. Виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця.
        Обладнання:  папір жовтий (пелюстки соняхів), чорний (серединки соняхів),  зелений (листочки), клей, ножиці, шаблони (квітки соняха, кружечка серединки, листочка), серветка. 

Цікавинки навколо

Символи українського народу
(пізнавальне відео)

пʼятницю, 14 жовтня 2022 р.

Тематичний день «День українського козацтва»

  "Козацькому роду нема переводу!"
(розповідь дітям про козаків)

Цікаві уроки практичного життя

Правила поводження під час грози
    Мета: формувати предметну компетентність вихованців; ознайомити молодших дошкільників з правилами поведінки під час грози; розвивати вміння поводитися під час негоди в полі, в лісі, вдома; виховувати уважне ставлення до правил і розуміння необхідності їх виконання, працювати над активізацією уміння навчатися та застосовувати одержанні знання в повсякденному житті.

Художньо - продуктивне образотворення (аплікація)

Сумний та веселий дощик
         Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про природні явища в довкіллі — літній та осінній дощ; закріплювати знання, отримані під час спостережень за дощем улітку і восени; продовжувати навчати техніки аплікації за допомогою обривання паперу, передавати характерні особливості об'єктів природи; закріплювати знання відтінків синього кольору — блакитний, темно-синій, навички користування обладнанням для наклеювання. Розвивати дрібну моторику рук, творчу уяву, мислення. Виховувати любов до краси рідної природи, задоволення від власної творчості.
         Матеріал: аркуш білого паперу; кольоровий папір; клей; серветка; пензлик для клею; клейонка.

Фізична культура

Ходьба по мотузку на підлозі.
Кочення м'яча між предметами
       Завдання: навчати ходьби по мотузку на підлозі; повторити кочення м'яча між предметами; виховувати бажання займатися фізкультурою та берегти своє здоров'я.
        Інвентар: шишки, м'яч, мотузок.

Літературне +театральне образотворення

Слухання казки 
В. Сухомлинського "Як починається осінь"
     Програмовий зміст: вчити дітей сприймати змальовані словами образи природи рідної землі, формувати вміння розуміти красу художніх творів;збагачувати словниковий запас дітей. Виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю. Розвивати уяву, фантазію, мислення, пам'ять.
                                             Хід заняття
1.Організаційний момент. Привітання
2.Вірш про осінь
3.Бесіда про красу природи восени
4."Осінні листочки" - психогімнастика
5.Читання казки  В.Сухомлинського "Як починається осінь"
6.Бесіда за змістом твору
7.Мудрі прислів' я про осінь
8.Підсумок