Шукати в цьому блозі

понеділок, 30 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення "Сонечко всміхається"



Тема: "Сонечко всміхається"
Програмовий зміст: формувати поняття дітей про явища в природі — сонце, сонячне проміння; учити дітей малювати сонце з промінчиками нетрадиційною технікою малювання — за допомогою долоньки і пальчиків; продовжувати розвивати моторику рук дітей у малюванні; формувати вміння композиційно рівномірно розміщувати зображення на аркуші паперу; розвивати творчі здібності, вміння створювати сюжетно-ігровий задум; виховувати зосередженість, акуратність, бажання доводити розпочату справу до кінця; викликати цікавість
до малювання та бажання малювати.
Попередня робота: бесіди та спостереження в природі за сонцем; розглядання
ілюстративних матеріалів; читання творів художньої літератури.
Матеріал: лист ватману чи шпалер із зображенням жовтого круга посередині аркуша; жовта фарба у тарілочках для малювання долонькою; серветки вологі та сухі.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
В и х о в а т е л ь. Що це за гість, що наповнив нашу кімнату приємним світлом?
— Підійдіть до вікна, привітайтеся з сонечком закличкою «Сонечко».
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко.
На осінні квіточки,
На маленькі діточки.
Там вони граються,
Тебе дожидаються.
— Простягніть долоньки до сонячних промінчиків, стисніть їх у долоньки
кілька разів. Чи стали ваші долоньки теплими? Це вони привіталися з сонечком і стали схожими на його промінчики.
 Психогімнастика «Я — сонечко!»
— Я — сонечко, сплю, прокидаюся, умиваюся, повільно підіймаюся, потягаюся, розчісую свої промені та дарує всім на землі тепло.
Діти присідають навпочіпки, повільно піднімаються, імітують умивання,
причісування, описують навколо себе велике коло — сонце.
Вихователь читає вірш.
СОНЦЕ

Дружить лис з великим лісом.
Лебідь дружить з плесом чистим.
Чайки дружать із морями.
Весни — з першими квітками.
А із сонцем кожен дружить,
Бо його всі люблять дуже:
І дорослі, і малята —
В сонця друзів скрізь багато.
(В. Куханлашвілі)
— Про що йдеться у вірші?
— З ким друже лис?
— А чайки з ким дружать? Весна з ким дружить?
— Хто дружить із сонцем?
— А вам подобається дружити з сонечком? Чому?
ІІ. Мотивація
— Погляньте на аркуш паперу. На що це схоже? (На жовтий круг, на сонце)
— Намалюймо усміхнене сонечко з промінчиками.
ІІІ. Продуктивна діяльність
— Ходімо до нашої художньої майстерні. Підготуймо наші пальчики до роботи.
 Пальчикова гімнастика
Раз два, три, чотири, п’ять —
Вийшли пальці погулять.
Оцей пальчик — найсильніший,
Він найбільший, найтовстіший.
Вказівний палець для того,
Щоб показувать відоме.
Палець цей середнім зветься,
Він найдовший, як ведеться.
Оцей палець безім’яний,
Вередливий, неслухняний.
Ось мізинчик, хоч маленький,
Проте вдалий і спритненький.
— Що у нас сьогодні на столах підготовлено до малювання?
— Подивіться, як я долонькою та пальчиками торкаюся фарби в тарілочці,
тепер ставлю відбиток долоньки і пальчиків біля жовтого круга. Потім витру
долоньку і пальчики серветкою, а після заняття помию руки з милом у туалетній кімнаті.
— Тепер ви намалюйте своїми долоньками сонечку промінчики.
Вихователь стежить за малюванням дітей долоньками та пальчиками, нагадує послідовність виконання, акуратність виконання, розташування промінчиків, колір сонячних промінців. Після завершення малювання дітьми вихователь малює веселе обличчя сонечку.
Діти малюють під спокійний музичний супровід.
 Фізкультхвилинка
Вийди, вийди, сонечко,
(Руками кличуть до себе.)
На дідове полечко,
(Показують «широке поле».)
На бабине зіллячко,
(Присідають до землі, показують, де росте травичка.)
На наше подвір’ячко,
На весняні квіточки,
(Нахиляються.)
На маленькі діточки.
(Показують одне на одного.)
Там вони граються,
(Беруться за руки.)
Тебе дожидаються.
(Підстрибують.)
ІV. Підсумок
Вихователь дякує дітям за дружну працю, бажає щоб вони дружили із сонечком і росли здоровими.



Немає коментарів:

Дописати коментар