Шукати в цьому блозі

середу, 27 квітня 2022 р.

Комплекс вправ ранкової гімнастики "Бджілка"

 


Заняття з розвитку мовлення Тема: "Країна казок"

 





Мета:
вчити дітей аналізувати прослуханий текст, відповідати на запитання за змістом твору; збагачувати словниковий запас та розвивати слухову увагу вихованців; пробуджувати пізнавальний інтерес до художнього слова, зокрема до української народної казки, розвивати діалогічне мовлення, творчі здібності; виховувати організованість.
Матеріал: зображеня: будиночок, іграшки: Колобок, Курочка Ряба, Ріпка, Коза-дереза (або ілюстрації казок).
ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Ігрова ситуація.
Вихователь запитує в дітей, чи люблять вони казки. Запрошує їх здійснити подорож до країни, де живуть казки.
2. Дидактична гра «Хто в будиночку живе?».
Мета: учити дітей називати казкових героїв за їх пісеньками та називати казки; розвивати пам’ять, увагу.
Матеріал: зображення:будиночок, Колобок, Курочка Ряба,Ріпка.
На екрані з'являється зображення будиночка, дітки питають: «Хто, хто в будиночку живе?».
Вихователь співає пісеньку з казки або розповідає уривок, або звучить аудіозапис, а діти відгадують, хто це і з якої казки.
3. Фізкультхвилинка.
Дзінь-дзелень, дзінь-дзелень,
Працювали цілий день.
А тепер спочинем трішки,
Розімнемо ручки й ніжки.
Руки вгору, руки вниз,
На всі боки повернись.
У долоньки поплескали
І руками помахали.
Ніжками затупотіли,
Потім дружно всі присіли.
Встали хутко, посміхнулись
І до праці повернулись.
4. Вихователь пропонує дізнатися, що стало з козою-дерезою. Читає українську народну казку «Коза-дереза».
5. Бесіда за змістом твору.
— Діти, чи сподобалась вам казочка?
— Як називається ця казка?
— У кого спочатку жила коза-дереза?
— Чи була коза-дереза чесною?
— Куди втекла коза від діда та баби?
— Чию хатку зайняла хитра коза?
— Які звірята спробували допомогти зайчикові?
— Кому вдалося вигнати козу-дерезу?
6. Пальчикова гімнастика «Коза».
Вихідна позиція — вказівний палець та мізинець випрямити.
Середній та безіменний — притиснути великим пальцем до долоні.
Спочатку вправу виконувати кожною рукою по черзі. Вправу виконувати обома руками, імітуючи козла та козу.
На галявині в лісі.
Дід Трохим пасе козу.
Йде коза у хлів мерщій,
А козел — назустріч їй