Шукати в цьому блозі

вівторок, 24 травня 2022 р.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі "Рівність і нерівність груп предметів. Геометричні фігури"

 "Рівність і нерівність груп предметів. Геометричні фігури"
Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати множини, правильно вживати вирази більше­ на­ один, менше­ на­ один, порівну, стільки­ ж; закріпити знання про геометричні фігури; виховувати вміння слухати й розуміти запитання вихователя.
Матеріали: демонстраційний:картки із зображенням: ведмежати, п’яти равликів, п’яти листків, трьох жабенят; жабеня, складене з геометричних фігур;
    роздавальний: набір геометричних фігур зеленого кольору (овал, два маленькі круги, один великий трикутник, два маленькі трикутники)
Хід заняття:
1. Психогімнастика. «Передай посмішку»
— Я посміхнулася і передала свою посмішку... (ім’я дитини, яка стоїть поруч). Вона передасть свою посмішку наступному. Посмішка має повернутися до
мене. Діти «передають усмішку».
2. Гра «равлики».
— малята, сьогодні до нас в гості прийшов ведмедик і він хоче розказати, про те, кого він побачив під час своєї ранкової прогулянки. Давайте поглянемо, кого він побачив?
Вихователь показує ілюстрацію із зображенням п’яти равликів.
— Розгляньте равликів Скільки їх? (Багато.)
— Равлики хочуть відпочити на листках. Посадимо кожного равлика на свій листок.
— Чи всім равликам вистачило листків? (Так.)
— Скільки листків? (Листків­ стільки­ ж,­ скільки­ й­ равликів.)
— Чого більше: равликів чи листків? (Порівну )
— Один равлик залишив листок (Вихователь забирає одного равлика ) Чого менше: равликів чи листків? (Равликів.)
— На скільки равликів менше? (На­ один.)
3. Гра «равлики й жабенята».
Вихователь показує ілюстрацію їз зображенням трьох равликів і трьох жабенят.
— У річці жили веселі жабенята, вони дружили з равликами. Давайте перевіримо, чи в кожного равлика є друг-жабеня? З’єднує лініями равлика з жабеням.
— Скільки равликів і скільки жабенят? (Порівну.)
4. Фізкультхвилинка.
5. Гра «Склади жабеня».
У дітей на столах набори геометричних фігур зеленого кольору. Вихователь викладає жабеня з геометричних фігур
— Розгляньте жабеня! З яких геометричних фігур воноскладене?
— Складіть таке саме жабеня із фігурок на вашому столі.
6. Підсумок заняття.
— Кого ведмедик побачив під час прогулянки?
— Чи у всіх равликів були друзі-жабенята?
— Кого було більше: равликів чи жабенят?
— З яких геометричних фігур ми склали жабеня?
             




Немає коментарів:

Дописати коментар