Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 20 травня 2022 р.

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення) "Пташка"



Тема: "Пташка"
Програмовий зміст: вчити дітей ліпити пташку, дотримуючись пропорцій; ділити грудку глини на дві частини (більшу і меншу), відтягувати невеликі деталі (хвіст), прищипувати (дзьоб); закріплювати прийоми скачування, з’єднування деталей; розвивати спостережливість, увагу; виховувати повагу до праці, бережливе ставлення до іграшок.
Матеріал: ілюстрація із зображенням птахів, глина, підкладні дощечки для ліплення.
Хід заняття:
1. Ігрова ситуація. 
Вихователь вмикає запис співу пташок.
 Хто так радісно виспівує пісні, радіє сонечку? 
Вихователь показує дітям ілюстрація із зображенням птахів.
2. Вихователь читає вірш Н. Забіли «Пташка».
— Цвінь-цвірінь!
— Добридень, пташко!
— Цвінь-цвірінь!
— Весна прийшла.
Прокидаються комашки
Від весняного тепла.
— Цвінь-цвірінь!
— Сідай на бильця...
— Цвінь-цвірінь!
— На ґанок мій.
Розправляй маленькі крильця,
Сіре пір’ячко помий.
Розкажи, з країв яких ти
Повернулася сюди?
Ось для тебе хліба крихти,
Вдосталь чистої води.
На зелені свіжі віти
В наш садок лети, полинь!
— Цвінь-цвірінь!
— Розквітли квіти.
Сонце світить.
— Цвінь-цвірінь!
3. Бесіда за змістом твору.
— Яку пісню співає пташка?
— Хто прокидається від весняного тепла?
— Куди запрошують летіти пташку?
4. Вихователь разом з дітьми розглядають зразок пташки.
5. Фізкультхвилинка.
Мов горобчики малі,
Руку вправо, руку вліво
Всі дружненько розвели.
А тепер до сонця руки
Й на носочки піднялись.
Руки в боки, два підскоки,
Всі прогнулись, підвелись.
Як горобчики, присіли,
Поклювали зернятко.
Піднялись і полетіли.
Усміхнулись сонечку.
6. Показ прийомів ліплення пташки
Вихователь демонструє дітям прийом відтягування та прищипування.
7. Самостійна робота дітей.
8.Підсумок заняття. 
Вихователь розглядає з дітьми пташок, які тепер співатимуть


весняні пісні.

Немає коментарів:

Дописати коментар