Тема: "Комахи"
Програмовий зміст: продовжувати розширювати знання дітей про весняні зміни в природі
довкілля; учити помічати ці зміни за допомогою дорослого та розповідати про них; знайомити з найбільш поширеними видами комах нашої місцевості; спонукати запам’ятовувати їх назви, ознаки, способи пересування; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, слухову та зорову пам’ять; виховувати позитивні емоційні враження про природне довкілля.
Попередня робота: спостереження за комахами під час прогулянок; закріплення назви комах, яких діти бачать; розглядання ілюстрацій із зображенням комах; читання художніх творів про комах.
Матеріал: предметні картинки із зображенням комах; чотири метелики і три квітки (парні за
кольором);
довкілля; учити помічати ці зміни за допомогою дорослого та розповідати про них; знайомити з найбільш поширеними видами комах нашої місцевості; спонукати запам’ятовувати їх назви, ознаки, способи пересування; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, слухову та зорову пам’ять; виховувати позитивні емоційні враження про природне довкілля.
Попередня робота: спостереження за комахами під час прогулянок; закріплення назви комах, яких діти бачать; розглядання ілюстрацій із зображенням комах; читання художніх творів про комах.
Матеріал: предметні картинки із зображенням комах; чотири метелики і три квітки (парні за
кольором);
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний моментДоброго ранку – сонце привітне!
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
Психогімнастика «Передай посмішку»
— Я посміхнулася і передала свою посмішку... (ім’я дитини, яка стоїть поруч). Вона передасть свою посмішку наступному. Посмішка має повернутися до
мене. Діти «передають усмішку».
ІІ. Мотивація
— Діти, яка зараз пора року? (Весна) Правильно, весна. А що відбувається
навесні в природі? (Тане сніг, прилетіли птахи, виросла травичка, сонце
більше гріє, з’являються перші квіти, на деревах з’являються бруньки.) Так.
Настала весна, щодня все більше оживає природа довкола. Жива природа радіє
теплу, сонечку, і нас звеселяє. Ми також радіємо молодій зелені, яскравим квітам, синьому небу.
ІІІ. Основна частина
Доброго ранку – небо блакитне!
Доброго ранку – в небі пташки!
Доброго ранку – зелені дубки!
Доброго ранку – люди привітні!
Я всім бажаю щоб посмішки квітли!
Психогімнастика «Передай посмішку»
— Я посміхнулася і передала свою посмішку... (ім’я дитини, яка стоїть поруч). Вона передасть свою посмішку наступному. Посмішка має повернутися до
мене. Діти «передають усмішку».
ІІ. Мотивація
— Діти, яка зараз пора року? (Весна) Правильно, весна. А що відбувається
навесні в природі? (Тане сніг, прилетіли птахи, виросла травичка, сонце
більше гріє, з’являються перші квіти, на деревах з’являються бруньки.) Так.
Настала весна, щодня все більше оживає природа довкола. Жива природа радіє
теплу, сонечку, і нас звеселяє. Ми також радіємо молодій зелені, яскравим квітам, синьому небу.
ІІІ. Основна частина
— Діти, у цю гарну пору пробуджуються не тільки рослини, але й тварини,
яких узимку не можна було побачити. Тваринний світ нашого краю дуже багатий та різноманітний: у ньому є і звірята, і пташки. Ще є одні живі істоти. Погляньте на їхні зображення та назвіть їх. (Бджола, джміль, мураха, метелик, коник, жук-сонечко.) Як можна назвати їх усіх одним словом? (Комахи)
— Комахи, щоб уберегтися від зимового холоду, ховалися під корою дерев
усю зиму до теплої весни. Щойно пригріло сонечко, то комахи прокидаються.
— Комахи схожі одна на одну? Чим схожі всі комахи? Вони маленькі, у них
шість ніг. У всіх є голова, черевце, вусики. Здебільшого у комах є крила. Навіщо комахам крила? Вони переміщаються за допомогою крил, але у них так само є і лапки. Отже, вони можуть бігати та стрибати та літати.
— Яка комаха найспритніше стрибає? (Коник)
— У яких комах є крила? (У метелика, жука-сонечка, бджілки, джмеля)
— Які крила у метеликів? (Великі та різнокольорові.)
— Які крила у бджоли? (Вони прозорі й невеличкі.)
— У метелика черевце чорне, довгеньке. У бджоли черевце товстеньке та пухнасте.
— Чим харчуються комахи? (Травичкою, квітковим пилком, нектаром)
яких узимку не можна було побачити. Тваринний світ нашого краю дуже багатий та різноманітний: у ньому є і звірята, і пташки. Ще є одні живі істоти. Погляньте на їхні зображення та назвіть їх. (Бджола, джміль, мураха, метелик, коник, жук-сонечко.) Як можна назвати їх усіх одним словом? (Комахи)
— Комахи, щоб уберегтися від зимового холоду, ховалися під корою дерев
усю зиму до теплої весни. Щойно пригріло сонечко, то комахи прокидаються.
— Комахи схожі одна на одну? Чим схожі всі комахи? Вони маленькі, у них
шість ніг. У всіх є голова, черевце, вусики. Здебільшого у комах є крила. Навіщо комахам крила? Вони переміщаються за допомогою крил, але у них так само є і лапки. Отже, вони можуть бігати та стрибати та літати.
— Яка комаха найспритніше стрибає? (Коник)
— У яких комах є крила? (У метелика, жука-сонечка, бджілки, джмеля)
— Які крила у метеликів? (Великі та різнокольорові.)
— Які крила у бджоли? (Вони прозорі й невеличкі.)
— У метелика черевце чорне, довгеньке. У бджоли черевце товстеньке та пухнасте.
— Чим харчуються комахи? (Травичкою, квітковим пилком, нектаром)
Фізкультхвилинка «Метелик»
Я біжу, біжу по гаю. (Біг на місці.)
Я метелика впіймаю. (Імітація ловіння метелика.)
А метелик не схотів (Вказівним пальчиком рухають ліворуч-праворуч.)
І від мене полетів. (Імітація польоту.)
Дидактична гра «Кмітливі та уважні»
Вихователь пропонує дітям уважно слухати речення, розпочаті вихователем, та логічно їх завершити.
— Над квітами клумби ми побачили… (метеликів, бджіл).
— Метелики, та бджоли літають за допомогою… (крил).
— У метеликів крила великі, кольорові, а у бджілок — … (маленькі, прозорі).
— Метелики літають тихо, а бджоли … (гудуть, дзижчать).
— Бджілки всі однакові на вигляд, а метелики… (різняться).
Дидактична гра «Посади метеликів на квіточки»
у дітей комплекти з чотирьох метеликів і трьох квіточок. Діти
«розсаджують» метеликів на квіти, що підходять їм за кольором, промовляючи: «Червоний метелик сів на червону квітку».
— Якому метелику забракло квіточки?
ІІІ. Підсумок
— Тепер, коли ми будемо гуляти, то стежитимемо за тим, як летять комахи,
що несуть мурахи, бо це дуже цікаво.
Я біжу, біжу по гаю. (Біг на місці.)
Я метелика впіймаю. (Імітація ловіння метелика.)
А метелик не схотів (Вказівним пальчиком рухають ліворуч-праворуч.)
І від мене полетів. (Імітація польоту.)
Дидактична гра «Кмітливі та уважні»
Вихователь пропонує дітям уважно слухати речення, розпочаті вихователем, та логічно їх завершити.
— Над квітами клумби ми побачили… (метеликів, бджіл).
— Метелики, та бджоли літають за допомогою… (крил).
— У метеликів крила великі, кольорові, а у бджілок — … (маленькі, прозорі).
— Метелики літають тихо, а бджоли … (гудуть, дзижчать).
— Бджілки всі однакові на вигляд, а метелики… (різняться).
Дидактична гра «Посади метеликів на квіточки»
у дітей комплекти з чотирьох метеликів і трьох квіточок. Діти
«розсаджують» метеликів на квіти, що підходять їм за кольором, промовляючи: «Червоний метелик сів на червону квітку».
— Якому метелику забракло квіточки?
ІІІ. Підсумок
— Тепер, коли ми будемо гуляти, то стежитимемо за тим, як летять комахи,
що несуть мурахи, бо це дуже цікаво.
Немає коментарів:
Дописати коментар