Шукати в цьому блозі

пʼятницю, 30 вересня 2022 р.

Художньо - продуктивне образотворення (аплікація)

Квітка-веселка 
        Програмовий зміст: продовжувати формувати уявлення дітей про красу рослинного світу природи; збагачувати враження від образотворчої діяльності шляхом використання  зображення об’єктів навколишнього світу;  продовжувати навчати об’ємної техніки аплікації  з паперу  — прийоми: складання кружечків навпіл, викладання і приклеювання — для отримання об’ємної квітки-веселки; закріплювати знання кольорів, навички користування обладнанням для наклеювання; розвивати дрібну моторику рук, творчу уяву, мислення; виховувати любов до краси рідної природи, задоволення від власної творчості. 
       Матеріал: аркуш білого паперу паперу А4, кольоровий папір, клей, ножиці, пензлик, серветки, клейонка, кришечка, простий та зелений олівці.

Фізкультхвилинка

   Руханка танець  едмідь та жабенята "

Фізична культура

Ходьба на носках, руки вгору.
Перехід через колоду лівим і правим боком
       Завдання: Продовжувати вдосконалювати навички різного виду ходьби на носках; вправляти у ходьбі через колоду лівим і правим боком; розвивати силу, спритність, увагу, рівновагу; виховувати бажання займатися фізкультурою, піклуватися про своє здоров'я.

Цікаві уроки практичного життя

       Їстівні та отруйні ягоди
      Мета: ознайомити дітей із природними об’єктами рідного краю, зокрема їстивними та отруйними ягодами. Вивчити правила безпечної поведінки в природі. Виховувати допитливість, інтерес до природи. Розвивати увагу, свідоме розуміння правил безпечної поведінки в природі.

Літературне +Театральне образотворення

Вивчення вірша 
П. Воронько "Їжачок-хитрячок"
     Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з творами дитячої художньої літератури; формувати вміння дітей уважно слухати і розуміти віршовані твори, чітко і виразно промовляти їх за допомогою опорних картинок(мнемотехніка), вміння працювати за зразком, слухати дорослого й виконувати його інструкції, активізувати мову дітей словами:шпички, піджачок, рід. Розвивати уяву, пам'ять. Виховувати бажання слухати художні твори.
      Матеріал: загадка, мнемотаблиця до вірша П.Воронько" Їжачок - хитрячок", ілюстрації їжачка.
Структура  заняття
1.Організаційний момент (загадка про їжачка)
2.Бесіда відповідно темі
3.Гра "Що їсть їжачок?"
4.Виразне читання вірша:   Їжачок-хитрячок
Із голок та шпичок
Пошив собі піджачок.
І у тому піджачку
Він гуляє по садку.
Натикає на голки
Груші, яблука, сливки.
І до себе на обід
Він скликає цілий рід.
5.Повторне читання вірша за таблицею
6.Запитання,пояснення слів (шпички, піджачок, рід)
7.Повторення вірша за вихователем
8.Читання вірша за бажанням дітей
9.Підсумок

четвер, 29 вересня 2022 р.

Для вас батьки!

Моральні відносини в родині 
та дитячому садку
       Сім’я – перша школа людських взаємин, де діти з ранніх років засвоюють систему моральних цінностей, норм поведінки, культурні традиції народу.
       Виховуючи дитину, і вихователі, і батьки сподіваються виростити з неї гідну людину. Кожен із батьків хоче пишатися своєю дитиною, прагне, аби вона виросла творцем. Моральне виховання – це складний педагогічний процес, в основі якого лежить розвиток почуттів. У дошкільному віці дитина починає керуватися в своїй поведінці моральними нормами. У неї формуються моральні уявлення та оцінки. Переживання гордощів вперше виникають у дитини внаслідок прямої оцінки дорослого, а потім і без неї. Поступово формується потреба гордитися певними якостями, зберігати позитивну оцінку дорослих і тим самим задовольняти своє самолюбство.
        Вихованню моральних почуттів в історії педагогіки завжди приділялась велика увага, адже виховання у дитини громадянина своєї Батьківщини невід’ємне від розвитку у ній гуманних почуттів: доброти, справедливості, здатності протистояти неправді й жорстокості. Дуже важливо з малих років вчити дитину розрізняти власні бажання та інтереси інших. Той, хто заради своїх бажань відкидає убік закони совісті й справедливості, ніколи не стане справжньою людиною і громадянином. Так вважав В.О. Сухомлинський. Mopaльні почуття розвиваються в дітей у процесі взаємин з дорослими й однолітками, але головну роль у цьому відіграє все-таки родина.
Пам’ятка для батьків
I. Формування моральної свідомості (уявлень про моральні норми):
- формування уявлень про мораль;
- формування уявлень про добро і зло;
- закріплення суджень про те, що добре і що погано;
- учити оцінювати вчинки;
- обирати адекватну ситуації форму поведінки;
- усвідомлювати свої дії.
II. Розвиток навичок моральної поведінки:
- формування навичок культурної поведінки;
- виховання поваги до оточуючих (дорослих і дітей);
- виховання самостійності;
- розвиток культури спілкування;
- виховання юного джентльмена (належне ставлення до дівчаток, жінок)
і юної леді (належне ставлення до хлопчиків);
- розвиток здатності до самооцінки і корекції поведінки (за допомогою дорослих);
- формування негативного ставлення до проявів брехні, боягузтва, ліні, жорстокості тощо.
III. Виховання моральних почуттів:
- здатність помічати стан іншої людини і відповідно реагувати (радість, гнів, жалість, співчуття, каяття тощо);
- формування уявлення про чоловічу і жіночу роль у сім’ї, відносини поколінь;
- виховання любові, поваги до членів сім’ї, дійові прояви любові (увага, допомога, догляд);
формування здатності приносити радість іншим людям (батькам, вихователям, друзям);
- виховання почуття любові й бережного ставлення до природи.

Для вас батьки!

Чи караєте ви своїх дітей за пустощі,
якщо так, то як?

(відкритий мікрофон)

«Дам по попі», «Зараз получиш», «Три роки без телевізора» — а як ви караєте своїх дітей і чи кожного разу відчуваєте докори сумління за це? Може, вважаєте себе поганими батьками? До вашої уваги — поради психологів про те, як вплинути на поведінку дитини, коли вона не слухається, чому вона це робить і як опанувати себе, щоб не зірватися на крик або фізичну силу.

Ми вибрали найважливіші тези, що стосуються цього аспекту виховання.


Теза 1. Найкраще покарання — це дати дитині відчути наслідки її дій.

ПРИКЛАД: дитина зламала чиюсь іграшку на майданчику — піти разом у магазин, купити нову іграшку і віддати її власнику зламаної. Якщо в такому разі прийти додому, насварити і позбавити мультиків, то через відсутність логічного зв’язку ви отримаєте лише образу у свій бік і нерозуміння ситуації.


Теза 2. Покарання не має жодного сенсу, якщо дитина молодша 3-х років.

У таких випадках краще звести до мінімуму усі заборони, а в приміщенні залишити тільки безпечні речі. На прояви «вредності» реагуйте спокійно, пропонуйте альтернативу. Агресивна реакція батьків лише заохочує дітей повторювати шкоду.


Теза 3. Злість — це нормально. Не забороняйте злитись, називайте емоції і вчіть дитину цю злість кудись спрямовувати.

ПРИКЛАД: у одному садочку педагоги придумали «куточок гніву». У ньому дозволено битися батаками (м’які палиці, довжиною 50-60 см, діаметром 7-8 см).


Теза 4. Відомий і начебто безпечний метод «time out» (коли дитину садять на стільчик, щоб подумала про свою поведінку) не вирішує проблему.

Якщо дитина в колективі справді «розійшлась», то вона аж ніяк не сидітиме збоку на стільці. У такі моменти її переповнюють емоції, а всередині все вирує — куди вона їх подіне на стільці?


Теза 5. Вийти і залишити дитину в кімнаті.

Сенс вийти з кімнати і залишити дитину наодинці з істерикою може бути лише у випадку, коли ви відчуваєте, що у вас може «впасти планка» і ви можете її вдарити.


Теза 6. Не хотіти віддавати комусь свою іграшку – нормально.

Немає нічого поганого в тому, що діти не хочуть з кимось гратися або давати/позичати свою іграшку. Часто дорослі засуджують дітей за це, мовляв, не будь жадібним. Пам’ятайте, для дитини конкретна улюблена іграшка може мати таку ж цінність, як для вас автомобіль.


Теза 7. Покарання мають бути зрозумілими і логічними.

Встановіть систему правил: у нас стільки-то часу на планшет; є вчинки, неприйнятні для нашої сім’ї; якщо хтось залишає неприбраною кухню, то потім прибирає всю квартиру.


Теза 8. Забудьте про непедбачувані покарання, застосовані спонтанно та емоційно, які потім легко скасовуються.

Це дестабілізує, дитина не знає, чого очікувати, вона живе з людиною, здатною на що завгодно.

ПРИКЛАД: ти мені грубо відповів — три роки без комп’ютера, 10 років без телевізора.


Теза. 9. Застосовуйте метод «зеленої ручки».

Відзначати важливі позитивні моменти і не акцентувати увагу на невдачах або поганих рисах.


Теза 10. Покарання має стосуватись бонусів, а не необхідних речей.

Покарання мають стосуватися бонусів дитини (цукерок, планшета, походу в кіно, нової іграшки), а не необхідних для неї речей (прогулянки, їжі, сімейних подій, відпочинку після школи тощо).

ПРИКЛАД: якщо у родині є традиція щосуботи пекти пиріг, який потім їдять у сімейному колі, то позбавлення цього означатиме позбавлення певного об’єднуючого фактору, чогось дуже сімейного, дитина може прочитати це як сигнал «тепер ми тебе не приймаємо».


Теза 11. Дитина має право сказати ні. Не погоджуючись дитина вчиться бути особистістю.

Пояснюйте, але будьте авторитетом. Зрозумійте, чому дитина вчинила так, а не інакше (втома, голод, нестача підтримки або уваги тощо) і допоможіть їй впоратися з цією причиною; Дитина поводиться погано, не тому що вона погана.


Теза 12. Застосовуйте фізичну силу виключно для зупинки небезпечних дій.

ПРИКЛАД: коли переходите дорогу, а дитина виривається, щоб утекти — умісно втримати її силою. Або ж зупини руку при спробі вас ударити.


Теза 13. Дитина повинна знати, що її люблять.

Під час будь-яких, вигаданих вами, обмежень чи покарань дитина повинна знати і не сумніватися у тому, що її люблять, завжди чекають, і що вона все одно залишається членом ціїє сім’ї.


Теза 14. Вас теж переповнюють почуття.

Давайте дитині зрозуміти, що вас теж переповнюють почуття — кажіть про те, що ви злі, що ви втомилися. Діти розуміють.


Теза 15. Знайдіть у собі сили вибачитись, якщо неправі.

Якщо ви вже зірвалися — насварили, вдарили, підвищили голос — не соромтеся своїх почуттів, усі ми — люди.

Знайдіть у собі сили вибачитись і пояснити, передусім собі, чому так сталося — ви втомлені? не виспались? щось турбує? Працюйте над своїм емоційним станом. Я поводжуся агресивно не тому, що я — погана мама. Зрештою, відвідайте курси психологічної пітримки батьків.


Теза 16. Дітей не можна карати за:

  •  Помилки (їх роблять усі, на них вчаться навіть дорослі)
  •  Повільність (діти вчаться поступово)
  •  Активність (навіть на людях — це нормально)
  •  Відмінність від інших (фізична чи психологічна)
  •  Негативні емоції
  •  За прояв почуттів (сором, плач, злість — усі почуття потрібні, забудьте про «хлопчики не плачуть»)
  •  Неуспішність у навчанні (хваліть зусилля, підтримуйте)
  •  Ненавмисна шкода (дитина вчиться обережності)
  •  Вимагання більшого (дитина вчиться ставити цілі)
  •  Обман (шукайте причину — страх бути покараним, фантазії, необхідність)

Не забувайте, що агресія в бік дитини може мати важкі незворотні наслідки, серед яких: комплекси, страх перед дорослими, страх помилок, втрата довіри до батьків, агресія, невпевненість у собі, ще більший спротив, розлади психіки.

Батьківські збори

                     Тема: Зростаємо вихованими
1. Завдання виховання та навчання дітей п’ятого року життя за освітньою програмою від 2 до 7 років «Дитина». (Щербацька Т.Г. 
2. Поговоримо про культуру поведінки. (Коцулим Т.А.)  
 https://veselunchiki9.blogspot.com/2022/09/blog-post_91.html

3. Чи караєте Ви своїх дітей за пустощі, якщо так, то як? (Іоніна І.Б.)     https://veselunchiki9.blogspot.com/2022/09/blog-post_79.html

4. Моральні відносини в родині та дитячому садку. (Ціхунь І В)    
https://veselunchiki9.blogspot.com/2022/10/blog-post_67.html

5. Світ навколо мене (виставка дитячих малюнків)
6. Організаційні питання.  

Дитина у світі природи

Що нам осінь принесла?
      Програмовий зміст: Закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени, кольори осені. Конкретизувати й узагальнити уявлення дітей про овочі, фрукти, ягоди. Закріпити знання назв та характерних ознак видів овочів та фруктів. Вчити дітей класифікувати дари осені за певною ознакою, користуватися узагальнюючими словами: овочі, фрукти, ягоди. Закріпити правила безпечної поведінки в лісі, саду, на городі. Виховувати любов та інтерес до природи.
        Матеріал: картини "Осінь", "Сад", "Город", картинки овочів та фруктів.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Легенда про осінь.
2. Дидактична вправа "Осінь яка?"
3. Бесіда за картиною "У лісі".
4. Бесіда за картиною "У саду".
5. Бесіда за картиною "На городі".
6. Дидактична гра "Закінчи речення".
7. Підсумок.

                            

Для маленьких розумників!

    Дидактична гра
"Впізнай дерево за описом"

середу, 28 вересня 2022 р.

Літературно - театралізована діяльність

Українська народна казка  «Ріпка» 

Фізична культура

Метання предметів у горизонтальну ціль. 
Ходьба між шишками
          Завдання: продовжувати вдосконалювати навички різного виду ходьби між предметами; вправляти у метанні предметів у горизонтальну ціль; розвивати силу, окомір, рівновагу та бажання займатися фізкультурою.
          Інвентар: 6 шишок, обруч.

Розвиток мовлення

Зріють фрукти у саду
        Програмовий зміст: поглибити та уточнити знання дітей про фрукти, які дозрівають восени; вчити добирати та називати слова - ознаки, що характеризують той чи інший фрукт; закріпити знання про фрукти, що ростуть в садах рідного краю; розвивати вміння утворювати відносні прикметники (яблучне повидло тощо); поповнювати словниковий запас дітей, уточнити в активному словнику назви фруктів та їх основні ознаки, логічне мислення при відгадуванні загадок; виховувати культуру спілкування.
                           Структура заняття
1. Привітання. Подорож у фруктову країну.
2. Загадка про яблуко. Бесіда про яблуню.
3. Загадка про грушу. Бесіда про грушу.
4. Загадка про сливу. Бесіда.
5 Дидактична гра "Фруктові страви".
6. Підсумок.

Хвилинка безпеки

Небезпечні забави лисенятка Фредді
(Мультик для дітей. Правила безпеки)

вівторок, 27 вересня 2022 р.

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)

Орієнтування в часі. Величина предметів
         Програмовий зміст: учити розрізняти й називати частини доби: день, ніч, ранок, вечір; вправляти в порівнянні предметів, різних за довжиною, використовуючи метод накладання. Розвивати довільну пам’ять, мислення, увагу; організованість, уміння слухати й розуміти запитання вихователя. Виховувати інтерес до занять із математики.
         Матеріали: презентація; картки із зобра­женням їжака й ведмедя, ілюстрації "Частини доби"; смужки різної довжини
Структура заняття
1. Психогімнастика "Привітання з сонечком"
2. Зустріч з їжачком й ведмедиком.
3. Бесіда за ілюстрацією «День і ніч»
4. Розгляд картинок "Частини доби"
5. Фізкультхвилинка з танцюючим Іжачком.
6. Гра "Коли і що ми робимо" (діяльність у різні частини доби).
7. Гра «Порівняй стрічки» (довжина)
8. Підсумок
                                     

Хвилинка безпеки

 Дидактична гра 
"Чим корисні та небезпечні предмети" 

понеділок, 26 вересня 2022 р.

Самостійна художня діяльність

Осіннє дерево
      Мета: уточнити і систематизувати уявлення дітей про ознаки осені; ознайомити з технікою зображення-обривна аплікація; вчити створювати осінній пейзаж за допомогою клаптиків кольорового паперу; привчати до акуратності у роботі з клеєм; формувати інтерес до мистецтва, творчої фантазії; розвивати творче мислення, пам'ять, увагу, уяву, дрібну моторику кистей рук. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.
      Матеріал: аркуш паперу А4 з готовим стовбуром дерева, клей, пензлики, серветки, клейонку, кольоровий папір.

Художньо - продуктивне образотворення (малювання)

Осінні гостинці
       Програмовий зміст :закріплювати знання дітей про овочі, фрукти, їх користь для здоров'я людини; розвивати вміння  об'єднувати предмети за спільною ознакою; формувати вміння співвідносити навколишні предмети з геометричними фігурами, вправляти в малюванні округлих та трикутних форм; продовжувати вчити працювати пензликом та доглядати його. Розвивати уяву, увагу, пам' ять, наочне мислення. Виховувати самостійність, охайність у роботі.
     Обладнання: аркуш паперу А4, гуашеві фарби, пензлик, стаканчик з водою, серветки, ілюстрації білочки та їжачка.

Конструювання

 Яблуко (папір)
     Мета: викликати у дітей бажання працювати з папером; вчити робити об'ємні яблучка зі смужок, самостійно нарізати смужки, складати смужки аркуша паперу навпіл, з'єднувати спочатку серединки смужки, в центрі, а потім краї і склеювати їх, вправляти в умінні охайно працювати з клеєм; вирізати та приклеювати необхідні деталі (листочки, хвостик). Продовжувати вчити самостійно виконувати готову роботу за зразком. Розвивати творчі здібності, уяву, мислення, дрібну моторику рук, акуратність в роботі. Виховувати бажання доводити розпочату справу до кінця.
       Матеріал: папір, клей, ножиці, олівці або фломастери. 

Бесіда-розмірковування

Буду чистим та охайним
   Мета: закріпити знання про засоби особистої гігієни, розмірковувати над потребою дотримуватись елементарних правил гігієни, формувати у вихованців усвідомлення того, що чистота є однією з умов збереження та зміцнення здоров'я. Розвивати світогляд вихованців, уміння розмірковувати та робити висновки; виховувати охайність, бажання дотримуватися правил особистої гігієни.
Структура бесіди
1. Привітання.
2. Міні-презентація "Маша і мило"
3. Бесіда за змістом
4. Хвилинка здоров'я "Що я роблю, щоб бути здоровим"
5. Правила здоров'я
6. Підсумок

Хвилинка безпеки

Один серед чужих
(правила поведінки з незнайомцями)

пʼятницю, 23 вересня 2022 р.

Фізична культура

Стрибки на обох ногах з просуванням вперед. 
Імітаційна ходьба
     Завдання: Вправляти дітей у ходьбі в заданому напрямку; імітаційна ходьба; вчити стрибати на обох ногах з просуванням вперед; розвивати увагу, вміти слухати і діяти за сигналом.

Цікаві уроки практичного життя

Смачні та корисні
       Мета: учити дітей опікуватися станом власного здоров’я; формувати потребу дотримуватися здорового способу життя; розвивати пізнавальні здібності дитини, здатність аналізувати, робити узагальнення; розширювати знання про те, що є корисним, а що є шкідливим для їхнього здоров’я; зміцнювати дружні стосунки між дітьми та дорослими; виховувати естетичні смакові еталони.

Літературне +театральне образотворення

 Слухання казки В. Сутєєва"Живі гриби"
        Програмовий зміст: учити дітей уважно слухати і розуміти зміст казки, відтворювати його за запитаннями вихователя; стимулювати активне дитяче мовлення, збагачувати словник; розвивати слухову, здорову увагу, пам'ять. Виховувати бажання слухати художні твори.
        Матеріал: сюжетна картина"Осінь у лісі", казка В. Сутєєва "Живі гриби"
Структура заняття
1.Сюрпризний момент (олівець-малювець надіслав картину)
2.Бесіда про осінь
3.Гра "Їстивні - Отруйні"
4. Вправа для очей
5.Читання казки В. Сутєєва"Живі гриби"
6.Питання по тексту
7.Підсумок

Художньо-продуктивна діяльність (ліплення)

 Осінні квіти на клумбі
       Програмовий зміст: забезпечити приємну емоційну атмосферу, добрий настрій, зацікавленість для досягнення успіху кожною дитиною; формувати вміння працювати з пластиліном; закріплювати навички скочування, сплющування, розкочування, витягування, притискання; розвивати творчі здібності, дрібну моторику; виховувати творчу активність, акуратність, любов до природи, вміння милуватися красою осінніх квітів.
       Матеріал: ілюстрації із зображенням осінніх квіткових галявин; пластилін; дощечка, стеки, серветка.

четвер, 22 вересня 2022 р.

Для вас батьки!

    Поради батькам керуючись, якими ви досягнете успіху у вихованні своїх дітей:
  • - не думайте, що дитина ще дуже мала, виховання починається з колиски;
  • - помилку виправляйте не гнівами та криками, а поясненнями та прикладами;
  • - думки та ідеї прищеплюються переконаннями;
  • - сімейні чвари дуже турбують та нервують дитину; не робіть вигляду, що не помічаєте її пустощів;
  • - зайва суворість так само шкодить, як і надмірна доброзичливість;
  • - діти надають більшого значення вашим вчинкам, аніж словам;
  • - в присутності дітей ніколи не критикуйте інших;
  • - ніколи не принижуйте дитину;
  • - якщо дали слово, то маєте його дотриматися;
  • - будьте другом своїй дитині, дайте їй зрозуміти, що цінуєте її;
  • - у жодному разі не обманюйте дітей, бо дитина, зрозумівши, що ви їй кажете неправду, сприйматиме це як норму і часто робитиме це саме;
  • - враховуйте, коли можна вимагати виконання обов’язкового розпорядження, щоб не викликати труднощів, конфліктів;
  • - привчайте дитину складати іграшки, одягатись, використовуючи ігрові прийоми.
  • - не думайте, що дитина ще дуже мала, виховання починається з колиски;
  • - помилку виправляйте не гнівами та криками, а поясненнями та прикладами;
  • - думки та ідеї прищеплюються переконаннями;
  • - сімейні чвари дуже турбують та нервують дитину; не робіть вигляду, що не помічаєте її пустощів;
  • - зайва суворість так само шкодить, як і надмірна доброзичливість;
  • - діти надають більшого значення вашим вчинкам, аніж словам;
  • - в присутності дітей ніколи не критикуйте інших;
  • - ніколи не принижуйте дитину;
  • - якщо дали слово, то маєте його дотриматися;
  • - будьте другом своїй дитині, дайте їй зрозуміти, що цінуєте її;
  • - у жодному разі не обманюйте дітей, бо дитина, зрозумівши, що ви їй кажете неправду, сприйматиме це як норму і часто робитиме це саме;
  • - враховуйте, коли можна вимагати виконання обов’язкового розпорядження, щоб не викликати труднощів, конфліктів;
  • - привчайте дитину складати іграшки, одягатись, використовуючи ігрові прийоми.

Цікавинки новколо

Осінні квіти в квітнику

Дитина у світі природи

Осінній букет
          Програмовий зміст: Закріпити знання про характерні ознаки осені; вчити дітей описувати осіннє листя, формувати уявлення про багатство кольорів осені; розвивати інтерес до навколишніх предметів; вчити групувати предмети за однією ознакою; розвивати вміння орієнтуватися у просторі; виховувати пізнавальну активність.
          Матеріал: лялька Оксана; дидактична гра «Збери листочки».
Структура заняття
1. Організаційний момент. Розглядання осінніх листочків.
2. Бесіда про листочки.
3. Фізкультхвилинка.
4. Прихід у гості сумної дівчинки Оксанки.
5. Дидактична гра "Збери листочки".
6. Підсумок.

середу, 21 вересня 2022 р.

Тематичний день "Міжнародний день миру"

Хай квітне наша Україна
Цвіте калина коло хати...
Навкруг квітує вся земля...
Це - Україна, моя мати,
До мене словом промовля:
«Поглянь навколо, моя доню,
Який прекрасний рідний край!
Склади в молитві ти долоні,
У Бога доленьки прохай.»
«Хай буде мир для України!» -
Всі просять: доньки і сини.
Молитви наші Богу линуть,
Щоб більше не було війни.
Хай квітне наша Україна,
Буяє золотом ланів!
Живи, Вкраїно!!! Квітни величаво!
З тобою вірні дочки і сини!
Летить, як голуб, гордість, честь і слава!
Калини цвітом хрещені вони.

Для вас батьки!

Пам’ятка для батьків
ЗРОСТАЄМО ВИХОВАНИМИ
Головне в сім’ї – це:
- любов і взаємоповага;
- взаєморозуміння та взаємодопомога;
- цінність й особиста значущість кожного члена родини;
- участь кожного члена родини в її житті – праця, відпочинок, навчання;
- справедливий розподіл матеріальних і моральних благ між дорослими й дітьми.
Ціла низка запитань,
Хай же ваша дитина
Не почує: «Відстань!»
Хай повірить, що разом
Вам цікаво завжди
Крок за кроком
Поруч з нею іти.
Щоб дитина в любові зростала
І Людиною гарною стала.
Дітей не можна карати за:
Ø Помилки (їх роблять усі, на них вчаться навіть дорослі).
Ø Повільність (діти вчаться поступово).
Ø Активність (навіть на людях — це нормально).
Ø Відмінність від інших (фізична чи психологічна).
Ø Негативні емоції.
Ø За прояв почуттів (сором, плач, злість — усі почуття потрібні, забудьте про «хлопчики не плачуть»).
Ø Неуспішність у навчанні (хваліть зусилля, підтримуйте).
Ø Ненавмисна шкода (дитина вчиться обережності).
Ø Вимагання більшого (дитина вчиться ставити цілі).
Ø Обман (шукайте причину — страх бути покараним, фантазії, необхідність).
Ø Не забувайте, що агресія в бік дитини може мати важкі незворотні наслідки, серед яких: комплекси, страх перед дорослими, страх помилок, втрата довіри до батьків, агресія, невпевненість у собі, ще більший спротив, розлади психіки.

Місячник цивільного заходу з 17.09 по 17.10

Лялькова вистава "Небезпечні предмети"

Фізична культура

Біг короткими і широкими кроками. 
Стрибки на обох ногах
      Завдання: Навчити дітей бігу короткими і широкими кроками; повторити стрибки на двох ногах; розвивати уважність, спритність; виховувати інтерес до заняття, бажання займатися спортом.
     Інвентар: м'яч.

Цікавинки навколо

Осінні квіти

Розвиток мовлення

Осінні квіти
    Програмовий зміст: розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словник дітей, розвивати вміння підтримувати бесіду, висловлювати свою точку зору; продовжувати формувати уявлення про осінні квіти; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять, емоційну чутливість; виховувати інтерес до природних змін, допитливість.
Структура заняття
1. Привітання
2. Презентація "Осінні квіти"
3. Порівняння квітів: жоржини, айстри та чорнобривця.
4. Дидактична гра "Знайди половинку".
5. Закріплення будови квітки.
6. Мовленнєва вправа "Де жучок?"
7. Підсумок.