Програмовий зміст: перевірити вміння розрізняти поняття "свої", "чужі", проводити необхідну класифікацію в межах особистих вікових можливостей; закріпити елементарні правила поведінки; виховувати почуття любові до своїх близьких, повагу до чужих, уміння оцінювати їх дії та вчинки.
Хід заняття:
І. Мотивація
Пальчикова гімнастика «Оцей пальчик»
Оцей пальчик – мій дідусь,
Пальчикова гімнастика «Оцей пальчик»
Оцей пальчик – мій дідусь,
а оцей – бабуся,
Оцей пальчик – мій татусь,
а оце матуся,
Оцей пальчик – я маля,
Про кого розповідається в цій пальчиковій гімнастиці?
Вихователь. Так, у кожної людини є своя рідня – це мама і тато, братики і сестрички, дідусі і бабусі, рідні дяді і тьоті. Ці люди називаються своїми. Але ви буваєте на вулиці, їздите у транспорті, гуляєте з друзями. Ви бачите там багато різних людей – ці люди для вас чужі, ви їх не знаєте і вони вас не знають. Ці люди вам незнайомі. Як ми називаємо людей, яких ви не знаєте?
ІІ. Основна частина
Погляньте, хто сьогодні завітав до нас на заняття. (ілюстрація Котика, Півника та Лисички)
Вихователь. Так, у кожної людини є своя рідня – це мама і тато, братики і сестрички, дідусі і бабусі, рідні дяді і тьоті. Ці люди називаються своїми. Але ви буваєте на вулиці, їздите у транспорті, гуляєте з друзями. Ви бачите там багато різних людей – ці люди для вас чужі, ви їх не знаєте і вони вас не знають. Ці люди вам незнайомі. Як ми називаємо людей, яких ви не знаєте?
ІІ. Основна частина
Погляньте, хто сьогодні завітав до нас на заняття. (ілюстрація Котика, Півника та Лисички)
Підкажіть, з якої казки ці герої?(Котик і Півник)
Бесіда за змістом казки
Чи були друзями Котик і Півник?
Кого Півник кликав на допомогу?
Чому саме Котика?
Хто ж хотів викрасти Півника?
Ким була Лисичка для Котика, своєю чи чужою?
Кого Півник кликав на допомогу?
Чому саме Котика?
Хто ж хотів викрасти Півника?
Ким була Лисичка для Котика, своєю чи чужою?
Чи правильно вчинив Півник, коли відчинив двері Лисичці?
Що, на вашу думку, потрібно було зробити Півнику?
Вихователь. От саме з незнайомцями і треба бути дуже обережними. Вони можуть підманювати до себе цукерками, іграшками, маючи лихі наміри.
Фізкультхвилинка
Вийшла дівчинка із двору,
Фізкультхвилинка
Вийшла дівчинка із двору,
ручки підняла угору,
Ручки відвела убік,
ще й підскочила, скік-скік.
Незнайомець підійшов,
Незнайомець підійшов,
каже: «Іграшку знайшов!».
Незнайомцю ти не довіряй,
а швидше-швидше утікай.
Обговорення проблемних ситуацій
Обговорення проблемних ситуацій
1. "Дорослий вмовляє дитину піти з ним куди-небудь і обіцяє подарувати іграшку, або показати щось цікаве."
2. "Дорослий відкриває дверцята машини і пропонує дитині покататися разом з ним."
3. "Дорослий пригощає дитину смачною цукеркою, морозивом та пропонує піти з ним, кажучи, що у нього вдома є ще багато різних солодощів"
отже, малятка, якщо на вулиці до вас чіпляється незнайома людина – швидше біжіть додому або кличте на допомогу.
ІІІ. Підсумок
— Довіряти слід лише рідним та близьким людям. Не слід ставати до розмови зі сторонніми людьми. Треба вміти захищатися тим, щоб не соромлячись кликати на допомогу.
ІІІ. Підсумок
— Довіряти слід лише рідним та близьким людям. Не слід ставати до розмови зі сторонніми людьми. Треба вміти захищатися тим, щоб не соромлячись кликати на допомогу.
Немає коментарів:
Дописати коментар