Мета: закріплювати знання дітей про дитячий садок, професії людей, які
працюють у ньому, основні заняття малят під час їхнього перебування у дитячому садку; розвивати вміння відповідати на запитання вихователя, адекватно будуючи відповідь; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати логічне мислення, пам’ять, бажання спілкуватися; виховувати пошану до праці людей, привітне ставлення до оточуючих.
Матеріал: лялька Тарасик; предметні картки із зображенням речей, необхідних людям різних професій, які працюють у дитячому садку; великі картки із зображенням людей, які працюють у дитячому садку.
Вихователь створює ігрову ситуацію — прихід нової ляльки Тарасика, що
плаче, тому що ніколи не був у дитячому садочку, нікого тут не знає, ні з ким не
знайомий, тому і йому страшно.
— Діти, привітайтеся з Тарасиком!
ІІ. Мотивація
Вихователь пропонує дітям допомогти Тарасику познайомитися з усіма та
розповісти, що є в дитячому садку, і хто чим займається.
ІІІ. Основна частина
Вихователь читає вірша.
Як в садочку нашому добре жити!
Як в садочку нашому добре жити!
Між собою вміємо ми дружити.
В нашім садочку,
В ріднім гурточку
Між собою вміємо ми дружить.
(Г. Гриненко)
Дидактична гра «Познайомимося!»
Вихователь пропонує дітям познайомитися з Тарасиком.
— Познайомимося! Мене звати Марина Василівна. А тебе як? Дуже приємно!
Діти по черзі підходять до ляльки і знайомляться.
Вихователь пропонує дітям розповісти Тарасику, хто турбується про малят у дитячому садочку.
Матеріал: лялька Тарасик; предметні картки із зображенням речей, необхідних людям різних професій, які працюють у дитячому садку; великі картки із зображенням людей, які працюють у дитячому садку.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний моментВихователь створює ігрову ситуацію — прихід нової ляльки Тарасика, що
плаче, тому що ніколи не був у дитячому садочку, нікого тут не знає, ні з ким не
знайомий, тому і йому страшно.
— Діти, привітайтеся з Тарасиком!
ІІ. Мотивація
Вихователь пропонує дітям допомогти Тарасику познайомитися з усіма та
розповісти, що є в дитячому садку, і хто чим займається.
ІІІ. Основна частина
Вихователь читає вірша.
Як в садочку нашому добре жити!
Як в садочку нашому добре жити!
Між собою вміємо ми дружити.
В нашім садочку,
В ріднім гурточку
Між собою вміємо ми дружить.
(Г. Гриненко)
Дидактична гра «Познайомимося!»
Вихователь пропонує дітям познайомитися з Тарасиком.
— Познайомимося! Мене звати Марина Василівна. А тебе як? Дуже приємно!
Діти по черзі підходять до ляльки і знайомляться.
Вихователь пропонує дітям розповісти Тарасику, хто турбується про малят у дитячому садочку.
Хто, як квочка з курчатами,
В дитсадку щодня з малятами?
Хто їх пильно доглядає,
Няньчить, пестить, розважає? (Вихователь)
Вихователь показує ілюстрацію вихователя та пропонує дітям розповісти
Тарасику, що робить вихователь.
— Хто першим зустрічає дітей у дитячому садку?
Що робить вихователь, коли дітки приходять до дитячого садочка?
Що роблять діти після сніданку?
Чим займаються діти в дитячому садку?
Хто ще доглядає в садочку за малюками?
Хто за дітками доглядає,
В чистоті усе тримає,
Миє, чистить, підмітає,
Ще й пограти устигає? (Помічник вихователя)
Вихователь пропонує розглянути ілюстрацію помічника вихователя та розповісти про її роботу.
— Хто прибирає у груповій кімнаті?
Хто за дітками доглядає,
В чистоті усе тримає,
Миє, чистить, підмітає,
Ще й пограти устигає? (Помічник вихователя)
Вихователь пропонує розглянути ілюстрацію помічника вихователя та розповісти про її роботу.
— Хто прибирає у груповій кімнаті?
Як помічник вихователя накриває на стіл для прийняття їжі?
Як він піклується про дітей?
Що помічник вихователя робить, коли діти йдуть гуляти?
Вихователь пропонує дітям відгадати, хто ще піклується про дітей у дитячому садку.
Хто готує нашим дітям
І сніданки, і обіди:
Суп і борщик, і котлети,
Каші, плов і вінегрети?
Став для діток справжнім другом
Наш умілий, вправний… (кухар).
— Як готує кухар у дитячому садку?
Вихователь пропонує дітям відгадати, хто ще піклується про дітей у дитячому садку.
Хто готує нашим дітям
І сніданки, і обіди:
Суп і борщик, і котлети,
Каші, плов і вінегрети?
Став для діток справжнім другом
Наш умілий, вправний… (кухар).
— Як готує кухар у дитячому садку?
Які страви готує кухар? Яка їжа в дитячому садку?
У що одягнутий кухар?
Який посуд потрібен, щоб приготувати їжу?
Фізкультхвилинка
Нам би трохи відпочити,
свої сили відновити.
Нумо дружно встанемо,
і зарядку почнемо.
Руки в гору, руки в боки,
і ще декілька підскоків.
Руки в гору, руки в низ,
до навчання знов берись.
Вихователь пропонує дітям відгадати наступні загадки.
Хто дітей навчить співати,
Інструменти в руки брати,
Танцювати польку й вальс,
Щоб порадувати вас? (Музичний керівник)
— Де діти співають, танцюють, грають на музичних інструментах?
Вихователь пропонує дітям відгадати наступні загадки.
Хто дітей навчить співати,
Інструменти в руки брати,
Танцювати польку й вальс,
Щоб порадувати вас? (Музичний керівник)
— Де діти співають, танцюють, грають на музичних інструментах?
Де відбуваються свята з батьками?
Чого вчить музичний керівник дітей?
Вихователь пропонує відгадати ще одну загадку.
Хто дітей з біди рятує
І хвороби всі лікує —
Призначає процедури,
Вітаміни та мікстури? (Лікар, медична сестра)
— Як допомагає лікар дітям?
Вихователь пропонує відгадати ще одну загадку.
Хто дітей з біди рятує
І хвороби всі лікує —
Призначає процедури,
Вітаміни та мікстури? (Лікар, медична сестра)
— Як допомагає лікар дітям?
Про що турбується лікар у дитячому садку?
У що одягнутий лікар?
Чим лікар лікує дітей?
— Відгадайте загадку.
Рано-вранці чути «вжик» та «вжик» —
Підмітає нам ділянку трудівник.
Він воює зі сміттям і листям,
Щоб було в садочку чисто. (Двірник)
— Коли працює двірник? Що він підмітає? Про що дбає двірник у дитячому
садку?
Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?»
На столі розкладено картки із зображенням предметів, потрібних людям
різних професій. Вихователь пропонує дітям вибрати з-поміж цих карток ті,
що підходять до великої картки, на якій зображено людину певної професії (лікар, кухар, водій, двірник). Дитина пояснює свій вибір.
IV. Підсумок
— Молодці, діти, ви допомогли Тарасику познайомитися з усіма працівниками в дитячому садку. Розповіли, чим займаються дітки у дитячому садку.
Він тепер знає, що в садочку всі люблять малюків і піклуються про них.

— Відгадайте загадку.
Рано-вранці чути «вжик» та «вжик» —
Підмітає нам ділянку трудівник.
Він воює зі сміттям і листям,
Щоб було в садочку чисто. (Двірник)
— Коли працює двірник? Що він підмітає? Про що дбає двірник у дитячому
садку?
Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?»
На столі розкладено картки із зображенням предметів, потрібних людям
різних професій. Вихователь пропонує дітям вибрати з-поміж цих карток ті,
що підходять до великої картки, на якій зображено людину певної професії (лікар, кухар, водій, двірник). Дитина пояснює свій вибір.
IV. Підсумок
— Молодці, діти, ви допомогли Тарасику познайомитися з усіма працівниками в дитячому садку. Розповіли, чим займаються дітки у дитячому садку.
Він тепер знає, що в садочку всі люблять малюків і піклуються про них.


Немає коментарів:
Дописати коментар