Шукати в цьому блозі

середа, 18 травня 2022 р.

Розвиток мовлення



 "Одягаємось по-весняному"
Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей відповідати на запитання;
формувати вміння давати порівняльну характеристику двом предметам; закріплювати в активному словнику малят назви предметів одягу та взуття; уточнити уявлення про те, що одяг має відповідати сезону та погоді; удосконалювати пам’ять та увагу дітей; сприяти розвитку артикуляції, інтонаційної виразності мовлення; виховувати організованість.
Матеріал: дві ляльки, одягнені в зимовий та весняний одяг.
Хід заняття
1. Ігрова ситуація.
 Вихователь звертає увагу дітей на те, що на вулиці тепла весняна погода. Всім дуже хочеться піти гуляти на вулицю, бо там тепло, зелено, гарно, весело. Ось і Олена
та Петрик  теж дуже хочуть піти гуляти з дітками на
прогулянку і вже самостійно одяглися. 
2. Розгляд ільстрації та бесіда за її змістом.
Діти визначають, чи правильно одяглися обидві ляльки.
— Яка зараз пора року?
— Як треба одягатися навесні?
— Погляньте, хто одягнувся правильно ?
— В Оленки шуба, а в Петрика?
— В Оленки тепла шапка, а в Петрика?
— В Оленки на ніжках теплі валянки, а в Петрика?
— Оленка зав’язала теплий шарф, а Петрик?
— Оленка одягла теплі рукавички, а Петрик?
— Відповідно до якої пори року одяглася Оленка?
— Відповідно до якої пори року одягнувся Петрик?
— Якщо Оленка піде одягнена в такому одязі на прогулянку,
як вона почуватиметься?
3. Складання розповіді. 
Вихователь пропонує дітям скласти описову розповідь, як треба одягатися на прогулянку навесні.
Наприклад: Настала весна. Всі люди почали одягатися повесняному. Замість шуби одягли кофтинку, замість шапки — хустинку. На ноги взули черевички. Теплий шарфик та рукавички
навесні не одягають. Якщо дуже тепло одягтися, можна спітніти
і захворіти. Завжди треба одягатися відповідно до погоди.
4. Фізкультхвилинка.
Хмарка сонечко закрила,
Слізки дрібнії зронила.
Ми ті слізки позбираєм,
У травиці пошукаєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата,
Потанцюємо ще трішки,
Розімнемо руки, ніжки.
Всі веселі, от чудово!
За роботу сіли знову!
5. Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку».
Мета: закріплювати знання дітей про назви одягу; продовжувати вчити дітей послідовно одягатись; виховувати самостійність, уважність, бережливе ставлення до одягу.
Матеріал: лялька; ляльковий одяг, відповідний до пори року.
Вихователь пропонує дітям допомогти лялькам одягтися на прогулянку. Спочатку діти називають одяг, потім називають послідовність одягання.
6. Підсумок заняття.



Немає коментарів:

Дописати коментар